Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri Amerikába megvenni az...

Megéri Amerikába megvenni az iPhone 5s-t?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm kinn van, megéri ott vele megvetetnem, olcsóbban megúsznám?

2014. jún. 8. 12:24
 1/4 Nosco ***** válasza:
Nem tudnád itthon használni mert nem európai piacra készült és egyes dolgok nerm mennének rajta.
2014. jún. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ott is árulnak olyat, ami itthon is jó, szóval ha ilyet vetetsz ismerősöddel, akkor mindenképp megéri.

A legolcsóbb (16 gigás) iPhone 650 dollár, amire természetesen még jön az adó, de ez USA-ban a legdrágább helyen is csak 10% körül van, míg itthon 27%.


És mivel ha ismerősöd venné meg és ő hozná haza akkor vámot sem kéne fizetni rá, így durván 700 dollárból meglenne, ami 160 ezer forint, itthon jóval drágább.

2014. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor én kinn voltam és boltról boltra jártam, több dolgot tapasztaltam:

- pl olcsóbb volt az ifon, de leginkább előfizetéssel érte meg

- az eladók csóválták a fejüket, mert nem tudtak arra garanciát adni, Európában is műkdöni fog-e, és noha elég egyszerűen eldönthető dolog ez, ha megveszed és mégsem, akkor nagy bajban vagy

- ha eljutottál arra a szintre, hogy nem a sarki márkakereskedésben akarsz telefont venni, hanem mersz a neten vásárolni, próbálj szétnézni magad. Írd le milyen elvárásaid vannak. Ha le tudod vetkőzni azt a fajta sznobizmust, ami az ifon család szárnyalását adja, meglátod, a világban több tucat cég legalább olyan magasról ugorja át a lécet, mint az általad jelzett márka. (nyugi, nem a samsungra gondoltam), rengeteg korrekt gyártót fogsz találni.

Az általad belőtt ár negyedéért tudják a renedas telők ugyanazt.

Csak keresned kell.

2014. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3


Azért az túlzás, hogy az iPhone árának negyedéért kapsz egy telefont, ami ugyanazt tudja.

Jó, ha megnézzük, hogy iPhone 5S itthon 200 ezer, Moto G meg 50, akkor mondhatni igazad van, de:

- Moto G-ből kispórolták a 4G-t

- Moto G-be elég szar kamerát raktak, míg az iPhone-ba az egyik legjobbat

- iPhone anyaghasználata azért nem kicsit prémiumabb


Ezek közül a kamera és a 4G lehet a legfájóbb pont a legtöbb embernek, ami természetesen nem indokolja a 4x-es árat, de most ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy negyedéért még nem kap azért olyan telefont, ami tényleg ugyanazt a szintet tudja hozni.

2014. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!