Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csináljak új google accountot...

Csináljak új google accountot samsung telóra külön?

Figyelt kérdés

Én mindig mindenhol ügyelek arra,hogy ne legyenek összekapcsolhatók a különböző fiókjaim. Most van egy androidos samsung telefonom és kicsit átláthatatlan számomra,hogy miért kérnek ennyi bejelentkezést.


-Az egy dolog,hogy az elején kellett csinálnom valami samsung accountot, ezt nem igazán értem,hogy hova-miért készült és miért jó ez nekem,hogy van.


-Ha bármit akarok letölteni,megnézni,egyéb, akkor mindenhez google fiókot kér.


-És mindent össze akar kapcsolni facebook-kal.


Én ettől hülyét kapok,mert minden accountot másra használok, egyik sem áll kapcsolatban a másikkal, és nem is szeretném. Na most ha bejelentkezek a telefonon mindenbe, elképzelhető,hogy magától összekapcsolja, vagy hogy megoszt dolgokat automatikusan másokkal, vagy valahol nyoma marad nyilvánosan (facebook,google+) a telefonon végzett tevékenységeimnek? (letöltés, megnézés,játék, zene,stb) Ha nem,akkor nem gáz,de ha igen, akkor csinálnom kell egy új google accountot, ezért tettem fel a kérdést. Remélem,tudtatok követni. Paranoiás magánéletvédő vagyok és külön életem van minden közösségi oldalon :)


2014. jún. 8. 15:05
 1/1 anonim ***** válasza:

"az elején kellett csinálnom valami samsung accountot, ezt nem igazán értem,hogy hova-miért készült és miért jó ez nekem,hogy van."


Mert a Samsung a saját szolgáltatásit próbálja ráerőltetni a vásárlókra, de az összes szolgáltatása használhatatlan, garantálom, hogy sosem fogod használni semmire.


"Ha bármit akarok letölteni,megnézni,egyéb, akkor mindenhez google fiókot kér."


Ez a Google saját operációs rendszerén miért meglepő?


"És mindent össze akar kapcsolni facebook-kal."


Egy alkalmazást sem találtam még, amit össze kellett volna kapcsolni Facebook-kal. Persze gyakran felajánlja, hogy azzal is bejelentkezhetsz, de ez nem azt jelenti, hogy kötelező, regisztrálhatsz új felhasználót az email címeddel, vagy sokszor a Google felhasználóddal is be lehet jelentkezni.


"elképzelhető,hogy magától összekapcsolja, vagy hogy megoszt dolgokat automatikusan másokkal, vagy valahol nyoma marad nyilvánosan (facebook,google+) a telefonon végzett tevékenységeimnek?"


Magától semmiképp, max te tudod véletlen mással megosztani, de nekem pl. még sosem sikerült, nem olyan egyszerű az.

Ha tegyük fel mindent össze is kapcsol (és ez egy bizonyos részig igaz is), akkor sem fog semmit sem megostani, publikálni, amit kifejezetten te nem kértél.

2014. jún. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!