Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos telefonra kell...

Androidos telefonra kell vírusirtó?

Figyelt kérdés

2014. jún. 11. 17:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Nem.
2014. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%
Kell..
2014. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell, szinte esélytelen, hogy vírust kapj el.
2014. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 b95 ***** válasza:
55%

Azért túlzás azt állítani, hogy esélytelen vírust szerezni. :-)

Egy malware vagy spyware app beszerzése nem egy nagy művészet Androidon.


Viszont szerintem nem szükséges vírusírtó, mert alapvetően kicsi az esélye, hogy vírusos appot szedj le. Ha meg csak Play-ről töltesz le dolgokat, akkor pláne.

(Igaz, nagyon ritka, de előfordul, hogy vírusos app kerül be a Play kínálatába.)

2014. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

#4


Pont ezért nem is állítottam, hogy esélytelen, nem véletlen írtam oda a "szinte" szót. Szóval lehetséges, de a gyakorlatban elég ritka.

2014. jún. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 b95 ***** válasza:
Értem, de szerintem a „szinte esélytelen”-nél könnyebb vírust szerezni. :-)
2014. jún. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

igen kell, sajnos sok szar van ami blokkolja a telefont és csak akkor nyitja ki ha fizetsz, olvass utána, egyedül az ios az amire nincs vírus


bővebben [link]

2014. jún. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem kell, ha tudatosan használod a mobilod, és csak megbízható alkalmazásokat használsz
2014. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha nem töltesz le semmit és nem telepítesz fel programokat, nem kell.


Egyébként meg erősen ajánlott..


A kétkedőknek: ugye az nyilvánvaló, hogy androidra írják a mobilos vírusok 99%-át. Hogy ez számszerűleg hány darab vírus? Egy 2012-es (!) cikkben 6500 különböző rosszindulatú kódot említenek. Plusz ezek variánsait.


Állításuk szerint évente ez a szám sokszorosára nő.

2014. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

Sok okos, akinek ötlete sincs miről beszél...


Ezt a kis diát érdemes átnézni, laikusoknak is elég érthető nyelven ír az Android biztonsági helyzetéről:

[link]


De ha valaki lusta, akkor elég ezt a képet megnézni:

[link]


Az Androidba ennyi biztonsági réteg be van építve, egy kártékony alkalmazásnak mindegyik réteget be kéne csapnia, hogy valami rosszat tegyen.


És egy statisztika:

[link]


Ahogy látható, az ismeretlen helyekről telepített apk-k kevesebb, mint 0,5%-a kap egy figyelmeztetést, hogy az lehet kártyékony program.


Ezek után az alkalmazások 0,001%-a PRÓBÁL is valami kártyékony tevékenységet végrehajtani.

Hogy ezek közül mennyi jár sikerrel, az egy még kisebb szám.


De nem is kell ehhez érteni, meg nem kell semmilyen statisztikát nézni, egyszerűen csak gondolkozzon el mindenki, hogy a saját ismerettségi körébe mégis hány ember (Androidos) mobilja lett vírusos.

Soha nem hallottam még egy emberről sem, aki tényleg elkapott volna egy vírust, és a vírusokkal foglalkozó cikkeknél is folyton ilyesmi hozzászólások fordulnak elő, szinte senki sem kapott még el vírust, és nem is ismernek olyat, akinek lett volna.


Várom a leszavazásokat, hisz olyat írtam, ami másnak nem tetszik, ilyenkor meg egyértelműen le kell szavazni, hisz az lényegtelen, hogy igazam van-e vagy sem.

2014. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!