Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha egy szolgáltatónál (Vodafon...

Ha egy szolgáltatónál (Vodafone) letiltanak egy telefont, az a többi hazai szolgáltatónál is tiltva lesz?

Figyelt kérdés

Vettem egy Sony Xperia Z1-est még régebben, és természetesen pórul jártam vele, hisz pár hónappal később egyszer csak észrevettem, hogy nem tudok vele hívást kezdeményezni, le lett tiltva.

A telefon Vodafone függő jelenleg, ott lett letiltva. Arra gondoltam, esetleg ha függetleníteném, más szolgáltatónál talán még tudnám használni telefonálásra is.

A kérdésem igazából az lenne, hogy szinkronban vannak a tiltott IMEI-k a hazai szolgáltatók között?



#tiltott IMEI #vodafone tiltás #szolgáltatók közötti szinkron
2014. jún. 13. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
hogyne....<facepalm>
2014. jún. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

hm, nem igazán értem, szolgáltató max telefonszámot tilt le, nem telefont...

ha csak nem lopott a teló, akkor meg rendőrségi eljárás megy, amiről tudnál gondolom.

2014. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez teljesen biztos, semmi esély nincs rá?

Olvastam valahol olyat is, hogy bizonyos szolgáltatóknál (ezt egy külföldiről olvastam,) fél év után törlik a tiltott IMEI-ket a listáról. Ez itthon véletlenül sincs így, mi?..

2014. jún. 13. 22:47
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem, a szolgáltatók sajnos IMEI-alapján tiltják a telókat nem befizetett számla esetén is, ami gondolom az én esetemben is történhetett..
2014. jún. 13. 22:48
 5/12 anonim ***** válasza:

voda ha tilt akkor örökre tilt, itthon és minden partnerhálózaton külföldön

egy ideig pl. a voda tiltású telók mentek a t hálózatán és fordítva, de ma már egyikben se


egyes telefonokon át lehet írni az imei-t

2014. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, IMEI módosítással foglalkozgattam is mivel viszonylag benne vagyok a hasonló Androidos ismeretekben, csak egyrészt illegális, másrészt ezeknél az Xperiáknál elvileg ha módosítod a file-t amit kéne ehhez, hard brickeli a telót ami visszaállíthatatlan, tehát onnantól elekronikai hulladéknál többet nem ér az alaplapja.

Abban reménykedtem, hogy esetleg más hálózaton még jó lehet....

2014. jún. 13. 23:07
 7/12 anonim ***** válasza:
alaplapcsere
2014. jún. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
..Az egy megoldás, csak igyekeznék olcsón megúszni
2014. jún. 13. 23:22
 9/12 anonim ***** válasza:
na ezt most én pl azért nem értem, mert a szolgáltatónak mi köze van a te telefondohoz? milyen jogon tilt le telefont, azért mert te nem fizetted a számlát. Ez picit abszurd, páromnak is tiltották már a számát fizetetlen csekk miatt, de a telefon használható volt ugyan úgy másik simmel. Nehogymár azt mondd nekem, veszek egy "kétszázezres" telefont vmelyik médiaáruházban és azért mert tartozok a vodának 50ezerrel letiltja az IMEI-t és dobhatom ki a telefont, ezt nem hiszem el, vmi másnak kellett történnie, ha IMEI-t tiltottak
2014. jún. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De sajnos ez így van akármennyire is igazságtalan ez rám, meg a hasonlóan jártakra nézve. Sok helyen láthatod, hogy emberek járnak így mint én... ..Megveszel egy hálózatfüggő telefont használtan és egyszer csak letiltják mert vagy olyan "vicces" volt az eladó, hogy lopottként jelentette be mert volt rá megfelelő biztosítása és kap egy újat, vagy mert nem fizette a számláját.

Sajnos rengetegen járnak hasonlóan, ezért érdemes csak független telefont megvenni.....

2014. jún. 13. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!