Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik hogy a szolgáltató...

Létezik hogy a szolgáltató miatt rosszak a készülékek?

Figyelt kérdés

Kezdek új telefon után nézelődni, és a specifikáció alapján 57 ezerért megérné a Sony Xperia SP. Azonban ahogy utána olvasgattam, elég vegyek véleményeket találtam. Ezek a telefonos-boltok a tesztekben mind pozitívan nyilatköznak a készülékről, azonban a tulajdonosok nagy százaléka negatív véleménnyel van róla. Aztán olvastam pár olyan hozzászólást, hogy elvileg a kártyafüggetlen készülékek kifogástalanul működnek a 4.3-as androiddal, minden rendben velük egyéb téren is, és csak azokkal a telefonokkal akadt későbbiekben probléma, amelyeket valamilyen szolgáltatótól vettek.

Szóval a kérdés az, hogy ennek van alapja, vagy csak rosszindulatú pletyka/hülyeség? Személy szerint nehezen tudom elkézelni hogy a szolgáltató okozzon magának kárt...



2014. jún. 19. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Alaptalan az egész, a telefon rádiójának nincs köze a szoftverhez.
2014. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tesztelők alig-alig használják a tesztelt készülékeket, emiatt kevésbé valószínű, hogy a ritkán jelentkező problémákba beleütközzenek. A tulajdonosok ellenben többet használják, és többen is vannak, így tőlük gyakrabban olvashatsz problémákat. Persze ne feledd, hogy lehet, hogy hibás készüléket használ egy panaszkodó tulaj, illetve inkább problémákat osztanak meg, mintsem "ma is tökéletes volt" jellegű postokat.
2014. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha a szolgáltatók nem nyúlnának bele a szoftverbe, akkor a kiadott frissítéseket azonnal le lehetne tölteni. Márpedig a szolgáltatós készülékekre csak akkor lehet letölteni a frissítéseket, amikor azt a szolgáltató elérhetővé teszi, vagyis elkészíti a saját módosított változatát.

Ez biztos. Az, hogy ez okozhat-e ilyen problémát az más kérdés.


Én is néztem ezt a telefont és a fórumokon én is hasonló eredményre jutottam. Vagyis a független készülékekkel kevesebb a probléma.

Nem a tesztekből indultam ki, mint itt a fenti hozzászóló.

2014. jún. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Koztudott hogy a szolgaltatok beleturnak a szoftverbe. Az hogy milyen szinten b*sszak el, attol fugg hogy az alap szoftver mennyire volt gagyi (pl. Alcatel OT-995 iszonyatgagyi, T-mobile megjobban elcseszte).
2014. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De a szolgáltatók max annyit csinálnak, hogy pár saját alkalmazásukat rárakják, ezzel nem tudják elrontani a telefont.
2014. jún. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves otos, ez oltari nagy tevedes :D

A szolgaltato legtobbszor melyebben is beletur, hogy a sajat szolgaltatasaira cserelje le, tobbek kozt az OTA szervert is atiranyitjak. Nagyon jo pelda erre az AT&T amerikai szolgaltato, teljesen szetberhelik a szoftvert.

2014. jún. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a szolgáltató nem okoz magának szándékosan kárt, csak némelyik így sikerül, de nagyon ritka.


viszont van szolgáltatói gari is, és az sem hátrány.


ha félsz vegyél egy függetlent, oszt jónapot.

2014. jún. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2 fajta sp van a tmobil a gyengebbet arusitja de mar kidata ra a javito szoftvert :)
2014. jún. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7, az a baj hogy ez sem igaz. Ugyanis ha megvetted a keszuleket,max. 3 napot adnak hogy visszavidd ha nem tetszik, utana fizetned kell (ha reszletre vetted). Az igazat megvallva a gyartok maguk rosszabb szoftvert keszitenek az olcsobb eszkozokre, hogy az emberek inkabb a dragabbat vegyek (vagy csak mert a dragabb keszulekekre szant R&D ido es penz jobban megterul).
2014. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Illetve még annyit hogy a Telekom meg a Vodafone tipikusan olyan, hogy telerakja t-s meg vodás alkalmazásokkal (t-nél pl.: Mobillabor (?!), Telekom NEKEM) ezektől senki által nem használt alkamazások miatt kevesebb a tárhely, sőt még a telefont is lassíthatják és persze nem lehet letörölni őket.
2014. jún. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!