Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Samsung telefonjaim miért...

A Samsung telefonjaim miért lopják más eszközök IP címét DHCP-kor?

Figyelt kérdés
Van 3 Samsung telefonom. Galaxy Y, Ace és S3 Mini. Ezeken felül még van 4 eszköz a házban, egy Xperia S, két wifis számítógép, egy lanon csatlakozó számítógép. A routerem TP-LINK TL-WR1043ND. Mindig a DHCP-re bíztam az IP kiosztást, amíg fel nem tűnt, hogy a Samsung telefonok állandóan valami más eszköz IP-jével kapcsolódtak a routerhez. Ha a laptopé volt a 192.168.1.101, akkor az Ace-nek is az az IP tetszett, ha az én gépem a 192.168.1.100-al kapcsolódott, akkor az Y is azzal kívánt. És igazából mindig csak a Samsungon nem volt net, mert az volt ami később kapcsolódott. Ha lecsatlakoztam és vissza, még mindig azt az IP-t akarták. Először mindig a telefonokat kellett bekapcsolni, hogy működjön a netem... Azóta magam bindelem az IP-ket, de a megoldás kezd elavulni. Nem a router feladata, hogy IP-t adjon az eszközöknek, nem azzal van a baj?
2014. júl. 4. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A telefon csak kap egy IP-t a routertől...
2014. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is sok telefon van, és mindegyiknek más ip-t ad, Habár a Notebook ip-jét nem néztem még..
2014. júl. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy #1 írja, erről nem a telefon, hanem a router tehet, az IP-ket ugyanis az osztja ki - pont ez a DHCP feladata. Általában be lehet állítani a routeren, hogy melyik MAC címhez melyik IP-t rendelje hozzá, konfiguráld be.
2014. júl. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!