Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szolgáltató által belehet...

Szolgáltató által belehet mérni az eltűnt telefon helyét?

Figyelt kérdés
Eltűnt a telefonom és úgy hallottam hogy ha erről értesítem a szolgáltatót és megadom a telefon adatait akkor bemérik a helyét.Sajnos a rendőrség 50ezer ft alatt nem foglalkozik eltűnt telefonokkal és az enyém pont a határnál 40-és 50 ezer között mozog.

2014. júl. 7. 22:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Hahóó valaki írjon már légyszi nagyon ideges vagyok hívást várnék a telefonon :/ !!!
2014. júl. 7. 23:02
 2/8 anonim ***** válasza:

"és úgy hallottam hogy ha erről értesítem a szolgáltatót és megadom a telefon adatait akkor bemérik a helyét"

No ez egy butaság.

Egyrészt a szolgáltató maximum azt tudná megmondani, hogy melyik cellára csatlakozott fel a mobil - ez több száz méteres körzetet jelenthet.


Másrészt a két szép szemedért nem adnak ki ilyen információt - ezt csak a hatóságoknak adják ki, bűncselekmény gyanúja esetén.

2014. júl. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És akkor ilyenkor mivan ? Mert a rendőrség meg nem foglalkozik vele 50ezer érték alatt.
2014. júl. 8. 00:07
 4/8 anonim ***** válasza:

"És akkor ilyenkor mivan ?"

Be kell menni a szolgáltatóhoz és letiltatni a telefont és/vagy a SIM-kártyát.


Vodafone: [link]


Telenor: [link]


Általánosan: [link]

2014. júl. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ne idegeskedj...

egy lehetőség van, letiltatod...oszt jónapot.


sajna, ezt bebuktad...persze aki lenyúlta, az is...hacsak nem vérprofi.

persze az nem ace-t lop...

2014. júl. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na a telefonomon van vmi kötbér v mi és az eredeti ára 62ezer.. így már foglalkozniuk kellesz vele.Csak egy a gond, hogy már nem elérhető.Valószinüleg beázott.Így is belehet mérni?
2014. júl. 8. 16:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha be van kapcsolva a telefon akkor te is betudod mérni, egyszerűen annyival, hogy ha telepítve van az Avast! nevű telefonra csinált vírusirtó program akkor ott kapsz egy számok és betűkből álló egyszerű azonosítót és más telefonna, betudod mérni (ha nincs bekapcsolva a GPS akkor bekapcsolja a program) de más lehetőség is van ami bonyolultabb és azt már nem is tudom pontosan. A szolgáltató is tud bemérni telefonoknak a helyét, még kikapcsolt állapotba, csak akkor nem ha az aksi teljesen le van merülve, el van romolva, vagy elvan távolítva a telefonból, csak nem igazán szoktak foglalkozni vele, mint előttem is írták, de egy próbát lehet, hogy megérne. A rendőrség, nem tudom, mennyire foglalkozik vele.
2014. júl. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A szolgáltató is tud bemérni telefonoknak a helyét"

A szolgáltató csak annyit tud, hogy melyik adótoronyra csatlakozik - az pedig eléggé pontatlan helymeghatároozást tesz csak lehetővé.


A pontos helymeghatározáshoz a telefonnak minimum 3 adótoronnyal kéne egyszerre(!) kommunikálnia, hogy háromszögelni lehessen azt.


"annyival, hogy ha telepítve van az Avast! nevű telefonra csinált vírusirtó program"

...vagy a Prey ( [link] ) vagy a Lookout ( [link] ) nevű biztonsági alkalmazások - a gond csak az, hogy ezek közül valamelyiket eleve fel kellet volna tenni.

2014. júl. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!