Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Most mit csináljak a telefonom...

Most mit csináljak a telefonommal?

Figyelt kérdés

Xperia Z-m van (ami ugye vízálló) és mégis beázott, pedig mielőtt víz alá raktam volna gondosan bezártam a kis ablakokat és 1 méternél mélyebb vízbe nem is raktam bele. Mondom mi történt: befolyt mindkét kamerába a víz és azóta elég homályos a kép, de szerintem ezzel nem lesz gond mert az előbb-utóbb elpárolog. Befolyt a résekbe is (ahova az USB-t és a fejhallgatót kell csatlakoztatni, meg ahol a memória kártya és a SIM kártya van) és azóta nem érzékeli a memória kártyát, plusz még a lezáró gomb se működik.

Több kérdésem is lenne, légyszi írjátok kommentbe hogy melyikre válaszoltok:

1: Bízhatok abban hogyha békén hagyom egy ideig (szóval megszárad) akkor újra működni fog?

2: Van rá garanciám, meg fogja csinálni a cég ahonnan rendeltem? (mondom, az előírásoknak megfelelően használtam)

3: (ez főleg miskolciaknak szól) A Villanyrendőr közelében van egy telefon-javító bolt. Ők is megcsinálhatják nekem? Ezt azért kérdezem mert nem Vodafone-ban vagy ilyesmi boltban vettem.

Köszi a válaszokat előre is!!



2014. júl. 17. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:

1, megpróbálhatod, bár szét kéne szedned, szóval ez legyen inkább másodlagos.

2, elméletileg javítaniuk kellene hivatalosan garanciában, gyakorlatilag szerintem nincs olyan ember, akinek megcsinálták már a vízálló, beázott sony-ját, ugyanis inkább rádfogják, hogy mégsem voltál elég alapos.

3, ha elküldenek a garival, akkor tökmind1, hol csináltatod meg, már ha meglehet, hiszen lehet, hogy az alaplap is sérült, és lehet nem is érné meg kifizetni annyi pénzt.

2014. júl. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem hogy megcsinálják mert még csak egy hónapja vettem és nagyon sokáig gyűjtöttem rá. Azt hittem ha már mindenhol vízállóként reklámozzák és még a szabályokat is betartom akkor nem lehet semmi baja.
2014. júl. 17. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

ráadásul egyébkénz ha pont a memóriakártyát nem érzékeli, akkor tényleg bele is fognak kötni, hogy ott ázott be.

azért van egyébként a vásárló hátrányban, mert nem tudod bebizonyítani, hogy nem a te hibád más esetben...mert ugye annyiból megállapítható lenne, ha mondjuk egy beázás nyom olyan részen van, ami igazán messze van az ilyen csatlakozóktól, akkor egyértelmű, hogy gyári illesztési hiba miatt egy másik résen szivárgott...de ezt te nem tudod leellenőrizni, hiszen ha otthon, vagy más szervízzel szétszedeted, akkor amúgy is ugrik a garancia...jól ki van ez találva.

2014. júl. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kamera ilyen részen van?
2014. júl. 17. 20:08
 5/6 F.S.G. ***** válasza:
82%
Szerintem ha garanciás kicserélik mert vízáló mégis beázott ez a gyártó hibája szerintem többet ne vegyél Sony-t ;)
2014. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ha megjavítják soha többé nem rakom vízbe, viszont ha nem akkor más telót se fogok venni, mert erre ment el minden megtakarításom.
2014. júl. 18. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!