Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tegnap beleesett a vízbe a...

Tegnap beleesett a vízbe a telefonom (Samsung S3), történt-e már valakivel hasonló?

Figyelt kérdés
Tegnap beesett a mosdókagylóba, gyors kivettem. Láttam, hogy a kijelző elmosdódott, azonnal kivettem akkut,simkártyát stb. Megtörölgettem, papirtörlővel körbetekertem és beraktam rízs közé (ahogy egy fórumon írták). Elvileg egy hétig benne kéne lennie, mire kiszárad. Nekem viszont most szükségem lenne telefonra sürgősen, nem tudom van-e esély rá, hogy jó lesz??? Mert, ha nem akkor vennék új telefont ma vagy holnap délután..

2014. júl. 25. 10:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
80%
Velem történt ilyen. Nekem Alcatel OT M Pop-om van és én is beleejtettem a vízbe. Majdnem elmerült, gyorsan ki tudtam kapni. Azonnal szétszedtem SIM kártya, akksi, MicroSD. A kijelzőnek semmi baja, se a hangszórónak. A telefon másnapra kiszáradt az ablakpárkányon. Összeraltam másnap és bekapcsolt. Semmi baja :D
2014. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne rizsbe tedd, hanem a napra. És most még ne kapcsold be száradjon 3 napot. Keríts pót telefont addig. Ha most bekapcsolod, lehet ezzel teszed tönkre. A garanciának már lőttek, igazából bármi baja van újat kell majd venned, mert ázott telefonnal a szervizekből is elhajtanak.
2014. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Tegye a napra? Hogy aztán a telefonban felmelegedet és párolgó víz a telefonba mindenhova elterjedjen majd lecsapódjon? Ezzel még inkább gyilkolja.

A rizs a legjobb döntés. :)

2014. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Ezt egy blogon olvastam, igennagyon érdemes megfogadni:

"Mert a hivatalos és tutira hosszútávú megoldás az az hogyha azonnal szervízbe viszed a beázott telefont amint kivetted az akkumulátort.

Amint lehet (max 1-2 napon belül) ki kell mosni izopropanollal vagy alkohollal ultrahangos mosóban még akkor is, ha a készülék működik és látszólag semmi baja sincsen. Ez azért kell, mert a víz be tud folyni az alkatrészek lábai alá ill. a panel furatgalvanizálásaiba és innen nagyon sokára vagy egyáltalán nem szárad ki. A réz elkezd oxidálódni és előbb-utóbb megszakad a fólia vagy a furatgalván. Ez gyakorlatilag javíthatatlan lehet, ha nem látható helyen van, márpedig szinte sosincs ott.

Az ultrahangos mosó egy tál, ami nagy frekvenciával rezeg (30-40 vagy több kHz), így a benne lévő folyadék be tud hatolni bárhová a panelen. Az izopropanol vagy az alkohol elvonja a vizet és így nem tudnak tovább korrodálódni a fém részek a telefonban. "

2014. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Utolsónak igaza van, utánanéztem interneten és ki lehet tisztítani. Szerintem várok még vasárnap délutánig, és ha be is kapcsol akkor is kitisztítom. Így mint ebben a videóban: https://www.youtube.com/watch?v=0PUGGTGk5JA
2014. júl. 25. 11:22
 6/11 anonim ***** válasza:
3 éve egy galaxy minivel a zsebemben belementem a medencébe, a telefon kb 20-30 másodpercig víz alatt volt. Azóta rajtam kívül még 2 embert kiszolgált és még mindig működik.
2014. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerezz be tartaléknak egy buta telefont. Kártyásan. Olcsó és bármikor feltölthető.
2014. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerencsés voltál akkor, remélem enyém is még fog működni. Szerettem nagyon, igaz már 2 éves telefon..


Kaptam kölcsön egy régi nokiát kártyafüggetlen.. :)

2014. júl. 25. 11:58
 9/11 A kérdező kommentje:
Az érdekelne még, hogy az normális-e, hogy mielőtt kivettem az akkut a képernyő már elmosódott volt? Tehát ez már maradandó károsodást jelent? A másik: Az akkun van egy un. water damage indicator, na az nem váltott pirosra, hanem olyan mint előtte... :)
2014. júl. 25. 12:00
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
A galaxy mini képernyője alá is befolyt a víz, de kiszáradt pár nap alatt. Ma senki nem mondaná meg ránézésre, hogy úszott.
2014. júl. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!