Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért ajánlják ennyien a...

Miért ajánlják ennyien a lumiákat? Valaki meggyőzne hogy miért érdemes lumiát venni?

Figyelt kérdés

Ha valaki feltesz egy kérdést itt gyk-n hogy milyen mobilt vegyen, többségében lumiákat ajánlanak, de miért?

Tetszik az interface? Nem olyan nagy hardverigényű a rendszer, mint az androidnak? Jó ár/érték arányú? vagy mi az amiatt megéri megvenni, engem személy szerint eltántorít a windows, félek szopóroller lesz?

elsősorban lumia tulajoktól várnék választ

köszi


2014. júl. 29. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
igen, alap felhasználónak jó ár/érték arányú. ezt persze csak android és csak középkategóriában értendő. szvsz egy iPhone-nal szemben nem olyan jó. wp előnye viszont, hogy pont olyan gördülékeny mint mondjuk az iOS, elég hosszan támogatják szoftveresen. nekem 1020 van, én azt mondom, nem éri meg az árát, de a 100 alatti lumiák simán felveszik a versenyt egy hasonló áru androidos telóval, meg túl is szárnyalhatják bizonyos tekintetekben.
2014. júl. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Ha valaki feltesz egy kérdést itt gyk-n hogy milyen mobilt vegyen, többségében lumiákat ajánlanak"


Akkor nem járhatsz sokat az oldalon, mert sokkal többen ajánlanak Androidos telefonokat meg iPhone-t, mint WP-s telefonokat. Persze attól függ milyen árkategóriáról van szó, 30k alatt csak WP8 jöhet szóban.


"Nem olyan nagy hardverigényű a rendszer, mint az androidnak?"


Ez így van. Egy ~30 ezres Lumia 520-on is gördülékeny a rendszer, nem akad, stb, míg egy 30 ezres Androidos telefon szörnyű, és legolcsóbban is csak 50 ezerért tudsz olyan telefont venni, ami már gyors, gördülékeny, stb.


Illetve WP8-ra sokkal hosszabb támogatás van, Lumia 520 már 1,5 éves telefon, de 2016-ig még támogatva lesz. Androidnál ez leginkább csak a Nexusokról mondható el.


Ha neked nem tetszik a WP, akkor ne vegyél WP-t, ilyen egyszerű.

2014. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom milyen okból tetszhet valakinek is a windows pohne os. Talán azért mert rá akarnak venni, hogy neked is egy gagyi os-ű telefonod legyen mint nekik van.

Több variációt,értelmet egyszerűen nem lehet találni.

Minden más csak mellé beszélés. Nem mellesleg a mai középlakegóriás androidos telefonok is ugyan olyan gördülékeny. Alsókategoriában is lehet már találni jó androidos telefonokat. Csak megkell válogatni mit vesz az ember. WP-s telefonból meg nem sok van éa referencia. Ez az egyetlen előnye. Amit viszont az OS gagyisága haza is vág. Aki ennyire referencia dolgokra vágyik az vegyen nexust.De ha a felhasználó hülye akkor ia ajálnaltos a windows pohne. Habár azzal is lehet eleget szívni.

Egy biztos egy wp OS-ű telefon sosem fogja kiváltani az androidot és a benne rejlő számtalan lehetőséget. Ugyan ez az ios-ra is igaz. Android mellet nem sok értelmük van.

2014. júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3


Android fan vagyok, csak gondoltam ezt megemlítem, nehogy le legyek majd WP-fanozva a válaszom után.


"gagyi os-ű"


Mégis mi a gagyi benne? Az UI nagyon minimalista, és megértem, ha valakinek nem tetszik, hisz csak négyzetekből áll az egész, de ezen kívül tudásra nem gagyi. Amire az emberek többsége használja a telefonját, arra tökéletesen megfelel a WP: tudsz rajta Facebook-ozni, emailezni, netezni, navigálni (Nokia-nak ráadásul különösen jó a Here nevű programja), stb. Vannak hiányosságai, nem tökéletes rendszer, de a gagyitól nagyon messze van.


"Nem mellesleg a mai középlakegóriás androidos telefonok is ugyan olyan gördülékeny."


Közel sem igaz. Persze vannak gördülékeny középkategóriás telefonok (pl. Moto G), de a többség még mindig nem olyan jó. Nem fagynak le, ne lassúak, de azért gördülékenynek nem modnanám, legalábbis nem annyira, mint egy akár 10-20 ezerrel olcsóbb WP-s telefon.


"Egy biztos egy wp OS-ű telefon sosem fogja kiváltani az androidot és a benne rejlő számtalan lehetőséget. Ugyan ez az ios-ra is igaz."


Ezzel teljesen egyetértek.


"Android mellet nem sok értelmük van."


És ez meg egy hatalmas baromság, már megint.

Igaz, Android mindkét OS-nél többet tud, köszönhetően a nyíltságának, de az emberem 99%-ának nincs rá szüksége, hisz ahogy írtam, csak net, email Facebook a fontos, meg hogy tudjanak rajta játszani. Arra meg az iOS és a WP is képes, szóval igenis van értelmük, hisz nem tetszhet mindenkinek ugyanaz. Mellesleg mindenkinek jobb, ha több OS van, én, mint Android fan is örülök, ha iOS vagy WP megújúl, hisz ez azt jelenti, hogy a Google-nek is fel kell kötnie a gatyáját, és valamit újítani. A konkurencia nagyon jót tesz az innovációnak.

2014. júl. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
sokak amiatt hisztiznek, mert androidra könnyű warezolni fizetős alkalmazásokat...
2014. júl. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

" WP: tudsz rajta

Facebook-ozni, emailezni, netezni, "

Az igaz, de erre egy buta tucs java pohne is képes. :)


" (Nokia-nak ráadásul különösen jó a Here nevű

programja), stb"

A lista itt be is zárúlt. Miért lenne különlegesen jó? Mert offline? Androidra ebből is szamtalan lehetőség van. De a here meg sem közelití a google navigációját.


Öcsémnek egy huawei y300-van. Eddig sosem panaszkodott( gyári rom) Lassan egy éve van meg neki, de még az életben nem fagyott le pedig warozolja rendesen. Olyan neve nincs játékkal játszik rajta mint a dead space, dead trigger. Ez most 25 ezer magyar pénz. Bárkinek ajánlanám mindenre.

Így összképben még is az jön ki hogy semmi értelme. De ebben a motivációs dologban van valami.

2014. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, jöhetnek még:)


(nem tudtam hogy hívják a nokai térképét és miután irtátok azthittem csak arra utaltok hogy szar, de nem mer ez hiörXD)

2014. júl. 29. 20:44
 8/8 Barney96 ***** válasza:
Nagyon sokan azért váltottak/váltanak ugyanis az androidnak bárhogy nézzük kell egy bizonyos szintű vas hogy az kellemes működést produkáljon, vagy jó mélyen bele kell mászni a rendszerbe. A Windows Phone ezzel szemben egy sokkal gördülékenyebb főleg ~80k alatt mint a rivális robotok és alapvetően képes ellátni ugyanazokat a funkciókat (persze biztos van sok réteg igény amit nem). Én anno azért egy lumia 620-at választottam partnernek mert abban maradtam hogy megbízhatóság és támogatottság terén messze a legjobb választás (anno 50.000ért) és tény hogy ez a rendszer is tud hülyeségeket csinálni de annak ellenére a maga metro dizájnjával és egyedi csempés menüjével szerethető oprendszer ami ráadásul rengeteg fejlődésen ment át az utóbbi egy évben (is).
2014. aug. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!