Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefonszámról hívnak...

Milyen telefonszámról hívnak fel a telefonos átverésben?

Figyelt kérdés
Felhívtak az előbb egy 061- el kezdődő telefonszámról és nem szólt bele senki, hanem letették. Azt olvastam a neten pár napja, hogy egy 061 kezdetű számról felhív valaki, nem szól bele, hanem leteszi és jön a 40-60 ezer forintos számla. Valaki tudja, hogy mi volt pontosan ez a szám? Ha jól emlékszem facebookon is olvastam.
2014. júl. 31. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Az budapesti körzetszám..
2014. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
A 061 telefonszámok budapesti telefonszámok. Többszázezer van belőlük. Azt, hogy fizetsz egy ilyen hívásért, azt hoaxnak hívják.
2014. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A jól tájékozott olvasók még mindig adósak a "felhívtak és leszívta a számlám" jelenség precíz dokumentálásával :))
2014. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon, magyar SIMmel jelenleg nem kell fizetni a hívás fogadásért. Hívhatnak a szomszéd utcából, az ország túlvégéből, de akár Kuala Lumpurból is, vagy akár a HX2CV2-es aszteroidáról is -> Neked egy vasadba sem fog kerülni. Egy kivétel lenne, de manapság már nem használják: az R beszélgetés. Régen volt olyan, hogy valakit felhívhattál egy ún. operátori központon keresztül és beszélgetés előtt a hívott félt az operátor hívta fel és tájékoztatta, hogy x-y akar vele hívást kezdeményezni, de hívottnak kell fizetnie és "vállalja e a hívást".

Mindenféle fészbúk baromságnak meg ne ülj fel. Elég sok marhaság kering ott.

2014. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tényleg nem vagyok túl tájékozott, de ha megkapom a 60ezres számlát az sem vicces. Szerintem jobb félni, mint megijedni. Egy kérdést megért a dolog.
2014. júl. 31. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!