Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia 808 PureView,41 MP-es,16...

Nokia 808 PureView,41 MP-es,16 GB belső tárhelyes,1.3 GHz-es CPU-s teló gyári 93 ezer helyett használtan 58 ezer. Látszatra tökéletes az állapota. Megéri?

Figyelt kérdés

Most Nokia 5230-asom van és gondoltam, hogy váltanék erre. Eléggé megfogott az a Nokia 808-as. Már csak a 41 megapixeles kamera miatt is, de amúgy is szép tulajdonságai vannak... Bár csak 1 magos procija van, de az nem nagyon érdekel. Kinézetre, fogásra, súlyra, méretre is tökéletes a teló. Szerencsére nem egy féltepsiről van szó. :) A rajta lévő operációs rendszer is Symbian, amihez már nagyon hozzá vagyok szokva, a Nokia 5230-as miatt. Videofelvételt is képes 1080p-ben csinálni...


Talán 2012-es vagy 2013-as telefon lehet. Gyári új állapotban 93 ezer lenne, míg használtan 58 ezer. Ha abba belegondolok, hogy az én 2009-es Nokia 5230-asom újonnan most is 30-40 ezer körül lenne, míg használtam megkapom 10 ezerért se, akkor egy 1-2 évvel ezelőtt kiadott telefonnál is reálisnak tűnhet, hogy kb. 30 ezerrel olcsóbb a használt a gyárihoz képest...


Persze ez csak az én meglátásom, kíváncsi lennék máséra is. Rászánjam magam vagy nem érné meg? Kinézetre tökéletes a telefon, de be nem kapcsoltam. Épp hogy csak a kezembe fogtam. Visszamenjek ma újra megnézni?


2014. júl. 31. 13:19
 1/7 anonim válasza:
82%
szerintem menj vissza es kapcsold be
2014. júl. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Asszem az lesz, Drusza. :)
2014. júl. 31. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

alapból nyilván a symbian miatt én semmiképp nem venném meg, de olyanok, mint te, akiknek elég, illetve megszokták, szerintem is egy tökéletes választás lenne.

nekem lumia 1020 van, és meg vagyok elégedve a kamerával, meg talán még az is a 808 előnye, hogy a 16 giga mellé bővíthető, szóval a hely miatt sem kell aggódni.

2014. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, nekem bőven elég a Symbian, hozzá is vagyok már szokva és tetszik is. Tehát nem vágyom Androidra, Windows Mobile-ra meg egyéb modern izékre. És amúgy sem az operációs rendszer miatt cserélném le a telómat, mert azzal eddig sem volt semmi bajom.

Amúgy is nagyon meg vagyok elégedve az 5230-assal, toronymagasan az eddigi legjobb telóm. Csak így 3 és fél év után már érzek 1-2 hiányosságot /az op. rendszer nem tartozik ide/, és megfogott ez a Nokia 808.



Az 1020-as Lumiának is 41 MP-es kamerája van, ahogy tudom. Bár egy véleményíró panaszkodott rá, hogy a mikrofont a fülhöz, tehát a telefon tetejére /!!!!!!/ rakták gyárilag...

2014. júl. 31. 14:06
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor megkérdezem, mert elfelejtettem az előző hozzászólásban...


Szerinted akkor végülis megéri 58 ezerért? Függetlenül attól, hogy Symbian.

2014. júl. 31. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:

igen megéri, illetve azt hiszem egy kicsivel nagyobb érzékelő is van benne, 1/1,2"-es, az 1020-ban meg "csak" 1/1,5"-es.

mikrofonról végülis nem tudok pontosan nyilatkozni, logikusan meg tudnám tippelni, hogy alul is lehet egy mikrofon, és a felső csak egy zajszűrős mikrofon, talán az alsó hangszóró mellett is helyet kaphatott az elsődleges mikrofon.

2014. júl. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

THX! Lehet, elmegyek ma akkor megnézni és bekapcsoltatom a sráccal.


Lehet, hogy így van, nem tudom. :) Az a véleményíró eléggé ki volt akadva rajta, hogy ha beszél valakivel, akkor panaszkodnak rá, hogy nem hallják rendesen. Amióta Lumia 1020-asa van. Bár valóban úgy lenne logikus, hogy alul is egy mikrofon.

2014. júl. 31. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!