Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízbe ejtettem ma a Xperia...

DDDDani kérdése:

Vízbe ejtettem ma a Xperia L-emet alig volt benne 1mp-ig azonnal kikaptam, szét szedtük. Most szárad. Ha nem fog működni mennyibe kerül egy szervíz? :/

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 22:07
1 2
 1/11 Come back ***** válasza:
77%
Ne fesd az ördögöt a falra!
2014. júl. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem festem..csak aggódom.:/
2014. júl. 31. 22:23
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Kikapcs, hajszárító, vagy száraz rízs, szerintem nem lesz gond, iphone 5S volt, hogy beleesett egy vödör vízbe, kiszárítottuk, túlélte, szerintem nem lesz gond!
2014. júl. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztató választ,nagyon remélem,igazad lesz!:) szárító megvolt,most szárad!
2014. júl. 31. 23:03
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Pedig lehetseges, hogy pont a hajszaritoval cseszted el. Ilyenkor nem szabad hajszaritoval szaritani mivel kisuthetsz par dolgot a telefonod beljesebol. A megfelelo eljaras ilyenkor a telefont rokton kivenni a vizbol es kikapcsolni. Utana szedszeded amennyire csak tudod (kiveszel SIM kartyat, memoria kartyat, ha lehetseges az elemet, egyszoval mindent). Szaraz ronggyal megtorlod a telefont amennyire csak tudod utana meg beleteszed egy tal rizsbe (a rizs fedje be a telefont). Legalabb 24 orat benne kell hagyni a rizses talba szaradni, utana meg meg lehet probalni a telefon beinditasat. Ha valami nem mukodik, a telefont szedjuk ujbol szet, es tegyuk vissza meg egy napra a rizses talba, ha a masodik nap utan is jelen van a hiba, valoszinuleg a keszulek maradando karosodast serult. Remelem most nem lett semmi baja a telodnak, de ha megegyszer megtortenik semmi kep se hajszaritoval vagy porszivoval vagy ne adj Isten mikroba vagy sutobe tevessel probald "megszaritani".
2014. júl. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
természetesen nem meleg hajszárítóval,hanem hideggel,és olvastam hogy nem szabad,de sajnos csak azután,mert kapkodtam.Riszes módot leszámítva,pont így cselekedtem.
2014. júl. 31. 23:52
 7/11 Clairvoyant ***** válasza:

A szervizelés költsége a keletkezett problémák függvénye. Ha egy aprócska alkatrész szállt el, és sehol nincs oxid, stb. a telefon drágább részein, akkor azt akár garanciális javítással megúszhatod - mivel ezek az alkatrészek amúgy is tönkremennek. Egy cseppfoltos displayt, vagy egy szürkéskék csatlakozót már nehezebben magyarázol meg... :)


Minden felhasználó által mozdítható alkatrészt (battery cover, akkumulátor, sim, stb) el kell távolítani, óvatosan megszárítani, semmiképp se kapcsold be reflexből vagy tedd fel töltőre mert lemerült állapotot mutat. Tudom, ez így utólag nem segít, de legközelebb hátha :)

2014. aug. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ma kipróbáltam minen tökéletesen működik,úgy néz ki,de mikor kinyomom billentyűzárra (képernyőpihentető) akkor magától behozza a fényképező részét a mobilnak..
2014. aug. 1. 20:37
 9/11 Clairvoyant ***** válasza:

Az azért nem jó, mert az on/off key ugyanazon a flexen van, mint a kamera - és ez a flex egybe van építve a teljes fronttal (display+touch)...

A jobbik eset, ha a panelon nincs gond, de gyanítom, nem ez lesz a helyzet. Azért várjunk még...

2014. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Clairvoyant ***** válasza:
Mármint nem a kamerával, hanem a kamera key-el... ezért lehet h összekeveri.
2014. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!