Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » CyanogenMod ROM segítségkérés!...

CyanogenMod ROM segítségkérés! Hogyan?

Figyelt kérdés

Gyári ROM helyett szeretnék egy CyanogenMod ROM-ot!

CyanogenMod Installer (Windows)

CyanogenMod Installer App (Android)

Step-by-Step megcsináltam ahogy azt az oldalukon is írják!

Fel is telepíti, újra is indul a telefonom, annak rendje és módja szerint, viszont a gyári rom marad rajta, semmi változás nem történik!

(csak úgy tényleg zárójelben azóta 10 másodpercenként feljön egy ablak, hogy "A(z) Google Play Szolgáltatások leállt" leOKézom, aztán egy idő múlva újra és újra és újra)

Gyári beállítások visszaállítása / Hard reset sem segít! Utána steril gyári romról sem tudom felrakni a CM-et!

Hol lehet a hiba?


2014. aug. 3. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az installerezes csak arra jo, hogy legyen egy plusz folosleges program a gepeden. Root utan tegyel fel a telefonra valami custom recoveryt (CWM-et ajanlom), a memoriakartya (vagy a belso memoria) gyokerebe vagy valami konnyen elerhetp helyre felmasolod a ROM-ot, meg a Google appok csomagjat (gapps), ha akarod. Aztan reboot a recoverybe, clear data, cache, dalvik cache, feltolod a romot, utana a gapps-et, reboot system es (lehet, hogy par perces bebootolas utan) elvezheted a CM-et.
2014. aug. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A gapps nem feltétlenül kell, lehet Androidot használni Google nélkül is ám!


Vannak tárolók, mint pl. az f-droid, az amazon store, opera monile store és legfőképpen az aptoide.com, ahonnan letölthetsz rengeteg appot. Emellett van .apk file letöltő alkalmazás is, ha megvan az apk, akkor telepítheted az appot, semmi egyébre nincs szükség. Csak zabálja a telefonod erőforrásait a sok fölösleges, ránk erőltetett app, amit a gyári romokban legtöbbször le sem tudsz törölni.


Az előző válaszoló tanácsát fogadd meg, tegyél vagy tetessél fel egy custom recoveryt, Clockworkmod vagy Team Win Recovery Project jöhet szóba. Utána már olyan ROM-mal próbálkozol, amilyennel akarsz.

2014. szept. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azert irtam, hogy a gapps-et is masolja fel, ha akarja;) Csak egy opcio. En mondjuk imadom a Google alkalmazasait es eleg sokat is hasznalok kozuluk (Gmail, Drive, Keep, Music, Plus, Maps, Chrome, YouTube masszivan, meg meg egy par, amiket ritkabban), szoval macera lenne mindre keresni ilyen szintu es minosegu alternativat.
2014. szept. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!