Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Acer Liquid Z4-ről, vagy...

Acer Liquid Z4-ről, vagy Alcatel ONETOUCH POP S3-ról van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2014. aug. 13. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Z4-et most vettem, három napja használom, ennyi idő alatt még nagy tapasztalatra nem tettem szert. Az első benyomásaim kedvezőek.
2014. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megvannak az első tapasztalatok. Ebben az árfekvésben véleményem szerint sokat kínál a telefon. Bajban voltam eleinte, mert most váltottam Androidra, Windows Phone-on szocializálódtam. Másoktól tudom, hogy a rendszert az Acer kicsit saját képére formálta, de gyakorlott Androidosok is el tudnak igazodni benne, tehát kardinális változtatások nem történhettek. A kijelző nagyon szép szerintem, bár napsütésben egy kihívás olvasni. A készülék összeszerelése masszív, a hátlap kicsit csúszós. Nekem a kamera kellemes meglepetés volt, egy Lumia 610 után ez fényévekkel jobb minőségű fotókat készít ugyanakkora felbontás mellett. A telefon az első napon eléggé zabálta az akkut, kicsit meg is szeppentem, most egy letöltött alkalmazással ez elmúlt. Egyébként is javult a teljesítmény pár töltés után, de átlagos használat mellett ez egy napot jelentett egy töltéssel. Most nagyjából két napot bír ki. Nem játszom a telefonnal (munkaeszköz), ritkán futtatok rajta egyszerre több alkalmazást, ilyen használat mellett egyelőre sem akadást, sem fagyást nem tapasztaltam még. Az óra beállításával eltököltem egy darabig, mert annyira nem volt egyértelmű és akárhányszor beállítottam, másnap mindig egy órával kevesebbet mutatott. Ez azért volt kellemetlen, mert így nem is ébresztett időben. Átálltam másik időzónára, azóta nincs ilyen gond. Ez GMT+2, pedig állítólag mi a GMT+1-ben vagyunk. Erről is hallottam már ezt is, azt is. Megnéztem közben a régi telefonomat, abban is GMT+2-re volt állítva. Hangerő kellemes, a hangminőség is jó, beszélgetés közben kellemes tónussal hallható a másik fél, tisztán és érthetően. Másik oldalról sem merült fel panasz, tehát feltehetőleg engem is jól hallanak. A kijelző 4 hüvelykes képátlóval bír, az én kezemhez ez az a nagyság, ami még egy kézzel kényelmesen beérhető, és már sms-t is tudok félreütések nélkül írni. Az egyetlen, amivel nehéz megbarátkoznom, hogy a kijelző alatti érintős kezelőfelület érthetetlen okból nem kapott háttérvilágítást. Ez sötétben nem annyira praktikus. Azonban mindent számításba véve, a piacon található hasonló kaliberű készülékek árait és a róluk írt tapasztalatokat szem előtt tartva azt gondolom, jól választottam.
2014. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi volt az az akksi javitó alkalmazás ha szabad tudni? Ugyanis nekem is ez a legnagyobb problémám,pedig Li-Polimer az akku.Egyébként köszi a kimerítő választ!
2014. aug. 21. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szabad. Battery Doctor a neve.
2014. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szupi!
2014. aug. 21. 22:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Remélem, neked is beválik. Most kíváncsiságból nem tettem töltőre a telefont szerda óta és az akku 53%-on áll. Azt azért még elmondom, hogy pár alkalmazást, amit garantáltan nem használok, leszedtem a telefonról, nem tudom, hogy ezek alap esetben futottak volna-e a háttérben, ha igen, nyilván ezek is befolyásolták volna az akku teljesítményét. Ami közösségi funkciókkal összekapcsolható kép, meg hang kreálásra, megosztásra használatos alkalmazás és törölhető volt, azokat szedtem le.
2014. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!