Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ezt megcsinálhatják?

Ezt megcsinálhatják?

Figyelt kérdés

Februárba vettem egy Huaweiúgy, ascend Y210-et, mert elromlott a régi, és nem álltunk akkor,úgy, hogy jobbat vehessek. Nem vártam tőle sokat, annyit, hogy a facebook, messenger, viber, instagram fusson rajta, de az, amit kaptam , valami borzasztó volt. Hazahoztam, kibontottam, betettem a régi SD kártyámat, mert nem volt hozzá új, bejelentkeztem a google fiókomba, hogy le tudjam rá tölteni a dolgokat. Letöltöm a facebook-ot, és azt veszem észre, hogy először tölt egy fél óráig, aztán kidob belőle, amikor újra belelépek, ugyanez. Cseppet kiakadtam, mert azt szerintem elvárhatom minden androidos telefontol(akármilyen kaki is), hogy a facebook-ot vigye. Letöltöm a Messengert, hogy legalább beszélgetni tudjak, azt viszi, de nagyon lassan, nem jött értesítés üzenetnél, nem küldte el néha az üzit, meg ilyenek. Viberrel ugyan ez, Instagram fut, de nagyon lassan, értesítések itt sem jöttek. Gondoltam letöltök egy játékot, hogy ne unatkozzak, ha utazok. Szinte egy sem fut rajta! Temple run, Angry birds, Subway surfers, Fruit ninja, Cut the rope, Candy crush, semmi! A snake 97'-et, és a Don't tap the white tile-t vitte egyedül. Gondoltam, mindegy, elkezdek gyűjteni, és akkor jövőre vehetek egy Lumiát, addig meg kibírom ezzel. Na persze! Pár hónap mulva, egyik reggel arra kelek, hogy egy kis repedés van a képernyőn. Az éjjeliszekrényen volt, úgy, ahogy letettem, nem esett le, semmi. Erre egy-két napra olvasok a telefonon, lapozni szeretnék, és amint hozzáérek, reped tovább a képernyő! Bevittem, kiröhögtek hogy én ezt leejtettem, át akarom őket vágni.

Ezen a héten kedden egyszer csak azt veszem észre, hogy azt írja ki, hogy üres az SD kártya, formázzam meg. Kikapcsolom, kiveszem az aksit, sd kártyát, megtörlöm, visszateszem,bekapcsolom, ugyanez! Megformázás szóba se kerülhetett, mert 4 éve azon az SD kártyán van minden képem, a kutyámról, aki nemrég meghalt, egyedül ott van kép. Itthon áttettem az SD kártyát egy másikba, az se olvassa, egy másik SD kártyát(ami a másik telefonba működött) betettem az én telefonomba, nem érzékelte, ugyanezt írta ki. Gondoltam, No problem, beviszem a boltba, ezt nem foghatják arra az állítólagos leesésre, ha kicserélnék, megpótolom egy kicsivel, és hamarabb megveszem akkor a Lumiát, amit akartam. Beviszem, mondom, hogy az SD kártyával van baj, nem érzékeli. Erre a csaj elkezdi nézegetni a Sim kártyát! Szóltam neki, hogy nem azzal van a baj, de akkor már nagyon ideges voltam. Megnézi, és mondja, hogy meg kellene formázni az SD kártyát, hátha úgy működne. Elmagyarázom neki, hogy az semmiképp nem akarom a képek miatt, mert ugye 4 éve már minden rajta van. Ekkor vérszemet kapott, és megkérdezte, hogy hogy lehet rajta minden 4 éva, ha februárba vettem a telefont. Mondtam, hogy nem csak ebbe a telefonba használtam az SD kártyát, már a régebbiekbe is ez volt. Erre ő, hogy miért nem a gyárit tettem bele, meg hogy amiatt romlott el, mert nem a gyárit tettem bele. Hát itt egy cseppet megemeltem a hangom, mert úgy beszélt velem, mint egy óvodással. Mondtam, hogy hogy tettem volna bele a gyárit, ha nem adtak? Ő megszeppent és mondta, hogy arról ő nem tehet, de erre nem jár a jótállás, és amúgy sem vizsgálnák meg a betört képernyő miatt.

Elfogadtam, elmentem. Aztán tegnap mesélem apukámnak, aki erre előveteti velem a szerződést, hogy olvassam át, van-e benne ilyen, hogy nem lehet beletenni nem gyári SD kártyát. Hát ilyen tényleg nincs. Most mit kezdjek? Menjek be megint? Apám azt javasolta, hogy kérjem tőlük a szerződésnek azt a részét, ahol az van, hogy nem lehet bele nem gyári SD kártyát tenni, mert akarom vinni a fogyasztóvédelemhez(mert ugye azt nem adtak, így gyakorlatilag semmire nem adhatnak jótállást), erre biztos meg fognak ijedni. Ez jó ötlet? Vagy mit kezdhetnék most? Volt már valaki hasonló helyzetbe?



2014. aug. 16. 20:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha végigolvasod a kisregényemet! :)
2014. aug. 16. 20:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg hosszúra sikeredett, szerintem a betévedők 90%-a inkább továbbmegy, minthogy megpróbálja végigolvasni - csak magaddal szúrtál ki.

No de, hogy választ is adjak, betört kijelző miatt nem tartom valószínűnek, hogy érdemben foglalkoznának vele, mert eséstől meghibásodhat az alaplap is. (Tudom, hogy írtad, hogy nem esett, de nehéz bizonyítani, hogy anyaghibából adódott a törés.)

2014. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A pultnal dolgozok egy resze kb annyit sem tud a telefonokrol mint a vasarlo.

Ez hulyeseg, barmilyen mas kartyat is bele tehetsz, ez gyenge kifogas, magasrol tesznek a garanciara...

Amugy kerdezo, a kepeket meg,ilyensmiket jobb odonkent elmenteni, ilyen esetek elkerulese miatt

2014. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!