Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem GPS alapú online nyomkövet...

Nem GPS alapú online nyomkövető app-ot keresek Androidra (akár fizetős is lehet), tudtok ilyet?

Figyelt kérdés
...keresgéltem, de nem találtam. A Google beépített [link] megoldása valahogy nem megy a telefonon. Mobilt dugnék el az autómba, de nem tudom folyamatosan tölteni, csak 1-2 naponta újratölteném, addig kellene bírnia, emiatt GPS-t nem akarok használni, hamar lemeríti az aksit.

2014. aug. 20. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak puhatolózom: szerinted gps vétel nélkül hogy lesz helymeghatározás? És ha a te kocsid, akkor egy 1000 Ft-s szivargyújtós töltőt csak el tudsz valahová dugni és az akkura kötni.
2014. aug. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"szerinted gps vétel nélkül hogy lesz helymeghatározás?"

Huhh, messziről indulunk, OK, kis oktatás :-).

Ahogyan az összes mobiltelefonban létezik helymeghatározás, GPS nélkül is: cellainformációk, háromszögelés. Kb. 10 éve alkalmazzák ezt a technológiát, de inkább több. Előnye, hogy nem kell hozzá GPS, keveset fogyaszt, egyszerű és minden telefonban van rá lehetőség. Hátránya, hogy jóval pontatlanabb a GPS-nél, ritkás cellalefedettségnél pedig akár km-eket is tévedhet. Városon belül durván pontos tud lenni, akár 20-30m-es pontossággal is tud működni.

- Régebben létezett olyan szolgáltatás GPS nélküli telefonokra, amely szöveges! navigációt biztosított, cellainfók alapján. Használtam, nem volt nagy szám, de ha épp fogalmad nem volt, merre vagy, valamit segített.

- Később a Google Latitude is biztosított ilyen helymeghatározást, így egy pl. Symbian alapú telefont az autóban eldugva folyamatosan mutatta a helyét, GPS nélkül.

- Manapság a legismertebb ilyen funkciót (bár gondolom ezer van), a linkelt oldal mutatja (google locationhistory), de nem tudod pontosan megadni, milyen gyakran frissítsen. Ja igen, folyamatosan kikapcsolt GPS-el.

"És ha a te kocsid, akkor egy 1000 Ft-s szivargyújtós töltőt csak el tudsz valahová dugni és az akkura kötni.". Nem tudsz, mert ha fixen rá van dugva, egy hétvége alatt lerántja az aksit. Nekem egyébként lopás esetén kellene (mindig is erre használtam ezt a módszert), ott viszont a kábel mindent elárul. Ha nincs kábel, a telefont kb. 50 helyen tudod az autóban eldugni és egy öreg kocsit senki nem fog mobilzavaróval körbevett fémkamionban ellopni :-)

Bizz bennem zoligyerek, az ötlet jó, sokat használtam már más eszközökkel (Nokia E51, stb.), de most valahogy az android alapú verzió nem akar összejönni...

Inkább azon agyalj kérlek, hogy melyik alkalmazás tudhatja ezt, biztos vagyok benne, hogy van ilyen.

2014. aug. 20. 13:19
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]

Itt tartok most, ha valaki nálam okosabb ezen a téren, írhat bátran...

2014. aug. 20. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Cellainformáció :) Jó vicc :)
2014. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2014. aug. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5: Nagyon köszönöm, mindkét alkalmazás kompatibilis a cuccommal, kezdem a teszteket!

#4 Nem vicc, ez a valóság. Ma a Cell Tracker alkalmazással játszottam, elég jól lekövette (<50m), hol járok, bár picit ez is bizonytalanul működik. Picit olvass utána, hogy működnek a mobilhálózatok és hogyan is használják ezt a megoldást: [link]

2014. aug. 20. 23:43
 7/7 A kérdező kommentje:
#4: Az idézett cikk szerint a cella alapú helymeghatározás bizonytalansága a VIII. kerületben az esetek 90%-ban 15m-en belül volt! Ezt még súlyosbítja az a tény, hogy a nagyváros ma már tele van pikocellákkal, így ahol épületen belül a GPS halott, a GSM még vígan helymeghatároz.
2014. aug. 20. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!