Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony xperia m-nek nyitható a...

Sony xperia m-nek nyitható a bootloader? (t-mobile)

Figyelt kérdés
Van egy sony xperia m tipusu telefonom t-mobilos a készülék és úgy hallottam hogy csak a gyári független telóknak lehet kinyitni a bootloadert de ha belépek a service menüben akkor a rooting statusnal az van írva hogy bootloader unlock allowed:yes akkor most ki tudom nyitni a bootloadert? Ja és hogyha sikerül akkor ha visszaállítom a telefont sony update servicevel akkor marad a gari?(csak ebben nem vagyok biztos a többit meg tudom csinálni)
2014. aug. 21. 12:55
1 2
 1/13 Wadmalac ***** válasza:

"Van egy sony xperia m tipusu telefonom t-mobilos a készülék és úgy hallottam hogy csak a gyári független telóknak lehet kinyitni a bootloadert.."

Ez így van.

"...de ha belépek a service menüben akkor a rooting statusnal az van írva hogy bootloader unlock allowed:yes akkor most ki tudom nyitni a bootloadert?"

Akkor oltári mázlid van, valamiért elfelejtették ennél letiltani. Akkor nyithatsz. Persze ez hivatalosan garanciavesztéssel jár.

"Ja és hogyha sikerül akkor ha visszaállítom a telefont sony update servicevel akkor marad a gari?(csak ebben nem vagyok biztos a többit meg tudom csinálni)"

A telefon újrahúzása a SUS progival mindent gyárira állít, rootot is törli, de a bootloaderhez nem nyúl, ha kinyitottad, az nyitva is marad.

A hivatalos Sony módszerrel nem tudod visszazárni a bootloadert, de ha más módon nyitod, akkor annak a leírásánál lesz re-lock leírás is.

2014. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm akkor remélem sikerül rászenvedni a 4.4 et :)
2014. aug. 21. 14:45
 3/13 A kérdező kommentje:
És tudsz olyan programot amivel majd később vissza is fogom tudni zárni?
2014. aug. 21. 14:48
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hogy tesómnak is xperia m van és neki is yes van odaírva!
2014. aug. 21. 14:51
 5/13 Wadmalac ***** válasza:

előfordulhat, hogy a T-mobile szándékosan leállt a BL tiltogatással, mert ők is rájötek, hogy értelmetlen.


BL unlock, relock:

[link]

2014. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyom szépen köszönöm a választ természetesen ment a zöld pacsi! Még egy hülye kérdés: akkor ha relockolom a bl-t és visszaállítom sus akkor marad a gari?
2014. aug. 21. 15:25
 7/13 Wadmalac ***** válasza:

Hát, pontos megfogalmazással, a telefon ugyanolyan állapotban lesz, mint garivesztés előtt, vagyis a kutya nem tud belekötni.

:)

2014. aug. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na ennek örülök! Majd ha valahol elakadnék akkor írok privátot!
2014. aug. 21. 15:48
 9/13 Wadmalac ***** válasza:
Ok, de nem lesz gond, egy kattintás az egész.
2014. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:

...jó, ez túlzás, sok kattintás kötött sorrendben. De ha mindent követsz rendesen, nem lehet baj.

Nagyon fontos, a link írja is, csinálj TA backupot mielőtt nekiesel. Ha kihagyod, nem fogsz tudni google plare lépni meg a sonys gyári alkalmazások is sztrájkolni fognak!

2014. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!