Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megbízható ez a bolt? És ha...

Megbízható ez a bolt? És ha innen rendelek akkor ugye ehhez már nem jön hozzá a vám és az áfa? Valamint milyen árfolyammal számolnak?

Figyelt kérdés

Ezt szeretném innen megrendelni: [link]

Akkor ez nem lesz

És elvileg +25$ a dhl házhoz szállítás amivel 3-7 napon belül megérkezik.És akkor az tényleg összesen €272.07 (bár nem értem mért ennyit ír ha a házhoz szállítás csak 25 na mindegy ez még teljesen elfogadható ár ezért a telefonért)De akkor ennyi az ára és nem jön még hozzá semmi plusz költség?

És még azt is szeretném kérdezni hogy ha nem vagyok otthon amikor hozzák olyankor mi van? Mert azért 7 nap elég tág és nem ülhettek itthon 7 napon keresztül és várhatom a futárt.(sajnos)

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. aug. 27. 23:13
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha a sima DHL szállítást választod (ami a 25EUR), akkor lesz vám+áfa, mert nem EU-ból jön. Ha az EU-s szállítást választod, akkor több a szállítási díj, úgy jön ki a 272EUR. Mivel rendes futárral jön, kapsz tracking számot, amivel nyomonkövetheted, hogy éppen hol jár a csomag. Így azt is megtudod, hogy mikor került futárhoz. Ha véletlen ezt későn vennéd észre, akkor vagy felhívnak, hogy nem vagy az adott címen, vagy hagynak üzenetet, hogy másnap újra kiviszik, vagy hívd az ügyfélszolgálatot, hogy mikor jó.

A bolt megbízhatóságát nem ismerem.

2014. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Ment a zöld!

Akkor mindenképpen az euwarehouse-t választom.

És akkor megnyugodtam,hogy lelehet beszélni az időpontot és utánajárni, hogy éppen hol tart.

Már csak a megbízhatóság miatt aggódom egy kicsit...

2014. aug. 27. 23:39
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%

Ja, az árfolyam: ezt valószinűleg kártyával fogod fizetni (utánvét biztos nincs). Olyankor ha közvetlen kártyával fizetsz, akkor a kártyakibocsátó (pl Mastercard, Visa) árfolyamán fogja a bank számolni (az aktuális árfolyam megtalálható a kártyakibocsátó honlapján). Ha Paypallal fizetsz, akkor is érdemes azt a fizetési módot választani, hogy a Paypal a megadott devizában számoljon el és terhelje a kártyát, mert ilyenkor megintcsak a kártyakibocsátó árfolyama lesz érvényes, az pedig általában (sokkal) jobb neked, mint a Paypal árfolyama. Ha utalással rakod Paypalra a pénzt, akkor sajnos csak a Paypalos (magas árfolyamon) váltás marad, ilyenkor a Paypal currency converterével tudsz számolni, hogy végül mennyi lesz.

Ha ez tényleg hivatalos Xiaomi webshop, akkor kicsi az esélye, hogy baj legyen. Viszont érdemes a Paypalt előnyben részesíteni, mert ha nem érkezik meg a rendelt cucc, akkor elvileg visszaszerezhető az elküldött pénz (nem csak e-bayen működik a dolog).

2014. aug. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ismételten nagyon köszönöm!(és ment a zöld!)

De sajnos nekem nincs paypal-om.Én otp bankos master card -al fizetnék...

Érdemes lenne csinálni egy paypal csak egy vásárlásra?

2014. aug. 28. 00:00
 5/8 bp1985 ***** válasza:
Azt is beleszámoltad, ha baja van, akkor ki kell küldeni, már ha van rajta egyáltalán garancia.
2014. aug. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Se normális android,se normális garancia. Minek?
2014. aug. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A xiaomishop kínai garanciát ad. Tudom, mert három telefont rendeltünk onnan. Ráadásul meg is szívattak, mert levonták a pénzt a PP számláról, de telefon meg nem volt nekik készleten várni kellett rá 3 hetet mire megkaptuk. Onnan soha többet nem rendelek. Raádásul a szállítási költség is igen húzós 48USD.


Azóta máshonnét rendelek már és ott tényleg EU garancia van.

2014. aug. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: Ha megkérdezhettem honnan rendelsz?

Még gondolkodom de ennyiért szerintem nagyon jó vétel ez a telefon.Rendkívül erős hardver és szép kinézett egy jól optimalizált rendszerrel.

2014. aug. 28. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!