Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Itt hazánkban miért nem...

Itt hazánkban miért nem terjedt el az eldobhatós mobiltelefon?

Figyelt kérdés

Láttam filmeket (nem csak amerikait), amiben sokszor említették az eldobhatós mobilt. Itt még soha nem hallottam róla.


Amúgy meg milyen jövője lenne egy olyan vállalkozásnak, mint a Blue-mobile vagy MOL mobile, csak lehetne venni eldobhatós mobilt. Bárki bármilyen igazolvány nélkül vásárolhatna eldobhatós telefont. (Előfizetéses ugye azért nem jön szóba, mert oda mindenképpen kell az előfizető neve.) Végül is tudtommal semmilyen szabályba nem ütközik.

A vásárló kifizeti, én nyugtázom, a forgalom után minden állami rablást kielégítek, pont. Sima mezei abc-ben sem kértek még tőlem igazolványt, mikor vettem Milka csokit, itt miért kellene?


Véleményetek?



2014. aug. 30. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem akarják, hogy ellenőrzés nélkül kommunikáljál. A bűnözők átalában hontalalok nevére vesznek mobilt, aztán a bűntény után eldobják. Tehát eldobható az is:)
2014. aug. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Ebbe az országba? kenyérre nincs pénz, nemhogy telefonokat dobálni xD
2014. aug. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Bárki bármilyen igazolvány nélkül vásárolhatna eldobhatós telefont."

Most is vásárolhatsz, de aktiválni kell a simet. A hatalom nem tűri el a névtelen fölhasználókat. Ezért kell arabustól venni simkártyát :)


"Végül is tudtommal semmilyen szabályba nem ütközik. "

Most tényleg, fikázás nélkül: átolvastál 5-10 ezer oldal rendeletet?

2014. aug. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Egyet értek a 2. Vel. A csóró magyarnak olyan van állandó,aamit ők dobálnak. ( bocs a hibákért mobil
2014. aug. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Végül is tudtommal semmilyen szabályba nem ütközik. "

Én is csak annyit tudok mondani, hogy

Most tényleg, fikázás nélkül...

Amúgy a telefon szolgáltatók ÁSZF-ei pl nem engedik, hogy mindenféle igazolvány nélkül legyen hozzáférésed a hálózatukhoz.

Öngól, máris egy szabály ami tiltja :D

(elolvashatod a mol meg a bluemobil ászf-jét, benne van...)

Egyébként meg a titkosszolgálatok munkáját nagyban hátráltatná az efféle eljárás, ezért sem célszerű.


De nem is értem, akinek nincs takargatnivalója, annak eszébe se jut igazolványok nélkül telefont venni.

2014. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!