Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Google felhasználó vagyok,...

Google felhasználó vagyok, érdemes-e iPhone-t vennem?

Figyelt kérdés

Google felhasználó vagyok, szinte minden főbb Google terméket aktívan használok.

Eddig csak androidos okostelefonjaim voltak, kipróbáltam az évek alatt a HTC, Samsung, Sony, LG éppen aktuális csúcsmodelljeit.


A kérdésem az, hogy gyakorlatilag az iPhone 3GS óta minden évben gondolkodom azon, hogy iPhone-t vegyek, de nem tudom, hogy aktív Google és Android felhasználóként milyen lenne, ill. megérné-e a váltás.

Ami nagyon hiányozna nekem, a nagyon jól személyreszabhatóság (elképesztő számomra, hogy ebben még a mai iPhone-ok is olyanok, mint kb. a 2010-11-es androidos telefonok), a WidGet-ek, a Google Now. Különösen az utóbbi widget-es megoldása nagyon hiányozna, de persze a személyreszabhatóság is, valamint azt nem tudom, hogy a Google szolgáltatások mennyire működnek jól az Apple telefonokon.

Pl.: Google Maps, és ki lesz-e irtva az Apple cuccokról, ha végre megcsinálják normálisan az Apple Maps-ot?


Még annyit, hogy most inkább olyanokat, ne nagyon írjatok, hogy miért ne vegyem meg az egy hét múlva bejelentésre kerülő iPhone-t (mert ezt szeretném, ha meggyőződök arról, hogy kell-e nekem ilyen vagy mondjuk vegyem meg az LG G3-at), hanem olyan érveket írjatok, hogy miért vegyek iPhone-t és miért nem fogok hátrányt szenvedni a teljesen Google-os berendezkedésem miatt - persze, csak ha tényleg nem fogok. :)



2014. szept. 2. 16:05
 1/9 anonim válasza:
Ha készen àllsz a vàltozásra akkor vegyél.. ;) De abbòl amitt itt leírtàl azt lehet levonni hogy te nagyon megszoktad a személyreszabhatòsàgot és magàt az androidot.Nos az Iphone az egy "merev" nem igazàn személyreszabhatò mobiltelefon.Sokmindenért fizetned kell rajta de az előnye az hogy sokaig bírja, gyors és nagyon jò a rendszer kezelőfe
2014. szept. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Elnézést: kezelőfelülete és maga az op. rendszer :) (#1 voltam)
2014. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Személyre szabhatóság: enélkül egészen jól lehet élni. :-) Órákat spórolok az életemből, hogy megszabadultam attól a késztetéstől, hogy hetente átszabjam a rendszert.


Widget: a klasszikus értelemben ilyen nincs IOS-en, elvileg az IOS8 az értesítési központban lehetővé teszi a fejlesztőknek, hogy valami hasonlót csináljanak. Ez persze nem lesz az Androidon megszokott widget, de ha nincs sok belőle, akkor egész jól lehet majd használni - de ez még a jövő zenéje (na, nem olyan távoli).


A Google szolgáltatások jól működnek, én legalább is nem nagyon tapasztaltam hibákat.


A Maps nem gondolom, hogy ki lesz "irtva", egyrészt mert elfér egy alternatív térkép alkalmazás a store-ban (ráadásul népszerű), az Apple Maps meg teljesen jó, csak ne hagy el az USA területét :-)) Itthon szinte használhatatlan. Ha egyszer jól fog működni, nem kell a Google Maps-et bántani, egyszerűen nem fogják használni, és kész.


Google címtár, naptár, docs működik, drive van, működik, a többiről nem tudok (én ezeket sem nagyon használom, egyik nagytestvért sem kedvelem túlságosan). Rakj fel egy iTunes-t, csinálj egy AppleID-t, és innentől megnézheted, hogy az általad most használt appoknak van-e megfelelője IOS-en.


Amit azért tudni kell:


Az iPhone az Apple telefonja, nem a Google-é, így nem fogsz tudni belőle "Googlefont-t" csinálni, kompromisszumokat kell tudni kötni, valamit valamiért.


És hogy miért vegyél iPhone-t? Erre nem nagyon lehet mit válaszolni. Te magad írod:


"hogy gyakorlatilag az iPhone 3GS óta minden évben gondolkodom azon, hogy iPhone-t vegyek"


Ha nem tetszik, majd eladod.

2014. szept. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itthon van mindkettő. Csúcsdroid MIUI-val. Az eléggé hasonlít az iOS-re.

Nekem a megbízható stabil használat a lényeg és nem a testreszabhatóság meg az ilyen hülye buzerálás. Mert én használni akarom a telefont és nem moddolni.


Abban meg az iOS ugye kb verhetetlen. Nem mintha a MIUI-val sok gond lenne, de azért valahogy szívesebben használom az iOS-t. Nem tudom megmondani, hogy miért.


Főleg az appok tekintetében még mindig jobban kidolgozottak, mint az androidos változatok. Meg épp szívok most is az egyik widgettel, mert mindig eltűnnek róla a naptárbejegyzések.

iOS-en nincs widget, így nem is szívok vele.


A google cuccai ugyanúgy meg vannak iOS-re is. Szóval ez miatt nem kell aggódnod.

2014. szept. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is megéri váltani ugyanis az iPhoneok sokkal gördülékenyebben működnek az optimalizáció miatt ami a google eszközöknél a túl széles termékpaletta miatt nem lehetséges.Nem fog hiányozni szerintem a widgetes dolog mert az alkamlmazások gyorsan nyílnak és az értesítési sávabn is vannak információk pl: időjárás.

Ha valamilyen ok miatt mégis maradnál a droidnál akor én a helyedben nem vennék g3-at mert a nagy kijelzőfelbontást nem bírja el rendesen a hardver.

2014. szept. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi h külön írom de lemaradt hogya g3 helyett szerintem sokkal jobban jársz egy htc one-nal(az ideivel).
2014. szept. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Annyi kérdésem lenne még, hogy tudna-e valaki linkelni egy olyan képet vagy videót, amin látható az új megoldás, amikor a notifikációs panelen van a Widget.

Nem nagyon tudom elképzelni milyen lehet, max. csak úgy, hogy egy grafikában szerényebb változat mint az androidosokon és inkább csak infókat tartalmaz betűkkel, számokkal.

2014. szept. 18. 17:08
 8/9 A kérdező kommentje:

Az a G3-ról meggyőztél és utána is olvastam.


Az iPhone 6-ot közben bemutatták, nagyon tetszik (a Plus), bár van olyan félelmem, hogy mivel maradt a 8Mpx-es kamera ill. az 1GB RAM, ezek lesznek az első dolgok amit az iPhone 6S-ből egyből kivágnak és minimum a duplájára emelik.


Kicsit hülyén érezném magam, mert az akkor még évekig jó lesz, ez meg már kicsit most is idejétmúlt.

Vagy rosszul gondolom?

2014. szept. 18. 17:21
 9/9 Jófej:D ***** válasza:

Nagyon jók ezek az érvek :D

Ios-on nincs widget így legalább nem kell vele foglalkozni,

Szerencsére nem is lehet testreszabni így már ezzel sincs probléma.

(Lehet hogy nem tudjátok de ezeket nem kötelező használni)

Csak azért írtam le mert ezek már nevetségesek. A többi kb igaz.

És hogy a kérdésre is válaszoljak:

Szerintem ez is jó lesz több évig, de inkább írjon olyan aki jobban ért ehez.

2014. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!