Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 1020 vagy 1520?...

Nokia Lumia 1020 vagy 1520? (Kamera)

Figyelt kérdés

Mindenképpen Nokia telót vennék. Arra lennék kíváncsi hogy rossz fényviszonyok között pl.: koncerten, bulin a fényekhez melyik alkalmazkodik a legjobban és így melyik vesz fel szebben? Felvett hang minősége is számít ha jól tudom ebben a 1520 nyeri a versenyt. 1520 felé kacsingatok inkább, méret, aksi, bővíthetősége miatt. Ha véletlenül tudná valaki azt is hogy 1020-ra (32gb) legjobb minőségben milyen hosszú videót lehet felvenni.? Neten nézegettem már videókat de konkrétan ilyen típusúakat nem találtam csak utcai felvételeket de azon nem vettem észre sok különbséget és még nem is lehet tudni hogy full beállításon vették-e fel így örülnék h valaki tapasztalatból is írna.

Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.



2014. szept. 6. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hát, papíron az 1020nak jobb a kamerája, de köztudott hogy nem a megapixelek a lényeg... én személyszerint az 1520at venném meg.

És úgy mellékesen én a 925ömmel (8.7mp) végigfilmeztem egy anna and the barbies koncertes és jó volt a minősége

2014. szept. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mert az alternatív rock amúgy is hallgathatatlan. :D
2014. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

mi?

azt mondtam hogy jó volt a minösége....ja. és az is este volt, azt nem mondtam.

2014. szept. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp az 1520-at vedd. Sokkal erősebb hardvere van ami alapjáraton WP-nél már már mindegy, de utolsó negyedévben kijön a Windows Phone 8.1 Update 1, vagy másnéven Lumia Denim frissítés, amely támogatni fogja a 4K videófelvételt, a RichCapture-t és több hasznos új kamera funkciót. Ezek azonban rettentő számításigényes dolgok, ezért a JELENLEG piacon lévő készülékek közül csak a 930, Icon, és az 1520 kap meg minden új funkciót. Azért emeltem ki, hogy jelenleg, mert bemutatták a 730 és a 830-as készülékeket is amelyek alapból Denim frissítéssel érkeznek majd megjelenésükkor, és mindent támogatni fogknak valószínűleg
2014. szept. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát most utána is néztem a 730, 830-nak és ahogy látom ezek csak 1.2-es procival és 1gb ram-al jönnek így gondolom hosszabb távon 1520 a nyerő. 930-at ki is hagytam :( Majdnem 1-1-ben 1520 csak 5" amoled és nem bővíthető. Akkor 1020 kilőve és helyébe lépett a 930 :) Nem tudom hogy az az +1" megéri-e (1520) mert ahogy olvasgattam utána sokan panaszkodnak h kényelmetlen a tárolása (zsebben) de böngészésnél és filmeknél jobb lenne.

Válaszokat nagyon szépen köszönöm. :)

2014. szept. 7. 02:16
 6/11 anonim ***** válasza:
1520
2014. szept. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#4 (00:30)vagyok

Nekem 930-am van és biztosíthatlak, hogy ennek tökéletes a mérete. Elfér zsebben, át lehet rendesen érni a kijelzőt, szép, gyors, stb. Az 1520 nekem már hatalmas, illetve 32GB (26-27GB használható ténylegesen) belső tárhely plusz a 15GB OneDrive fiók bőven elegendő.

2014. szept. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
+1 a 930-nak.
2014. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nekem 1020 van, én meg vagyok vele elégedve, szerintem egy majdnem 2 órás videót símán fel lehetne vele venni, már ha az akksi engedné...én idáig max másfél órás koncertet vettem végig, de ott már nagyon benne van ebben a 15-10%-os töltöttségnél...egyébként szerintem is jobb főként ebben az 1520, egy részt, mert talán 4 mikrofonja van(bár igazán az 1020-on sem lehet panasz a hangminőségre), de frissítés és funkciók szempontjából tényleg elég paraszt volt a nokia...1020 nagyon kezd feledésbe merülni...vagy tényleg, mint mások is mondták, 930 sem egy rossz teló, viszont erre is, és az 1020-ra is részemről a kijelző megpecsételi a dolgokat, én rühellem az amoledet, IPS-t jobban szeretem.


visszatérve a videókra, a zajszűrést érdemes magunknak, utólag megcsinálni, ez a videó 200 Hz-es szűréssel volt, mély hang szinte alig...illetve mint a legtöbb kamerának, ennek sem jó barátja a ledes reflektorok...ezért sajnos ilyen zajos a kép: https://www.youtube.com/watch?v=0tBeZ-2OzLk&list=UUAQlVsQUP7..


ha érdekel, a következő videóm pedig azt hiszem 100 Hz-es szűrővel készült...ebben meg túl sok a mély, illetve néha ilyen, néha enged egy kicsit, szóval én részemről ez az algoritmus nem 100%-os 1020-on, jobb, ha minden átjön, és Sony Vegas-szal utólag szépítünk rajta :D

2014. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam leírom a tapasztalataimat a választott telefonnal kapcsolatosan ha véletlenül valakiben ugyan ezek a kérdések felmerülnek. Választásom Nokia Lumia 1520-ra esett és nem bántam meg.

Tapasztalatok: Méret-> Eleinte zavaró volt de mára már a kicsi telefonok a zavarók és hát ha valaki tényleg sokat utazik vagy sok az kitöltendő ideje és filmezéssel, netezzésel

2015. márc. 31. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!