Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt telefon vásárlás....

Használt telefon vásárlás. Átverés?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anyám vett ma egy telefont használtan. Csak az a probléma, hogy nem az a telefon volt a dobozban, ami a dobozon volt. Nyilván neki ez nem tűnt fel, naiv hozzá, valamint azért megkérdezhetett volna, akkor ez elkerülhető lett volna. Sőt a helyszínen ki se próbálta mert le volt merülve. Kapott róla számlát, de azon is a dobozon szereplő név van.

Gyakorlatilag a drágább (dobozon lévő) telefon árán kapott egy jóval alacsonyabb kategóriás és értékű telefont. Kinézetre szinte megegyezik a másikkal amúgy, csak akkor láttam énis, mikor bekapcsoltam, hogy nem azt a nevet írja ki (samsung a telefon).

Kapott rá egy hónap garanciát.

Visszaveszik vagy fogyasztóvédelem?



2014. szept. 10. 20:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóval holnap mindenféleképpen visszavisszük, de nem akarok egyből fenyegetőzni..
2014. szept. 10. 20:16
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes kérdés. A számlán szerepel az IME szám? Új telefonnál úgy tudom igen. Ha nincs ott le is tagadhatja, hogy utólag lett kiscerélve. De ha becsületes, akkor kicseréli.
2014. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vissza kell menni meg kell kérdezni mi a helyzet, nem kell emberkedni meg fenyegetőzni, ha jogos akkor kárpótolnak, ha benézted akkor meg elnézést kérsz
2014. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen néztem minden számot. A telefonban is meg a dobozban is és nem ugyanaz.. Ez volt nekemis az első gondolatom, hogy letagadja és azt fogja állítani, hogy én cseréltem ki.. Nem akarok fenyegetőzni..
2014. szept. 10. 20:41
 5/7 A kérdező kommentje:
A számlán csak az ár, a dátum, az eladó aláírása valamint a telefon márkája szerepel. De ugye a telefon nem az, amit a számlára írtak.
2014. szept. 10. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Megírnád milyen telefonról van szó? Azért próbáld meg. Persze még lehet egy olyan kellemetlen verzió, hogy őt is átverték, ő sem nézte jól meg.
2014. szept. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Samsung galaxy young-ot kapott galaxy fame helyett..

De nem vitte vissza.

2014. szept. 16. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!