Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az a "VKcom" és miért...

Mi az a "VKcom" és miért kaptam tőlük SMS-t?

Figyelt kérdés

Érdekes történet.

Ülök a kocsimban, és hirtelen megszólal a telefonom: SMS-em jött. Gondoltam, valamelyik ismerősöm akar valamit, erre meg kidob valamilyen "VKcom"-ot vagy mit (ő küldte az SMS-t), aki valamilyen regisztrációs kódot akart rámsózni... Nagyon meglepődtem, mert a névjegyzékemben nincs ilyen név. És amin még inkább meglepődtem, hogy az angol nyelven megírt SMS-ben az egyik közeli ismerősöm vezetéknevén szólítottak fel! És kétszer küldték el ezt az SMS-t. De ami még ennél furcsább:

visszatettem a telefont a zsebembe amolyan "kit érdekel ki volt ez" jelleggel, és rá néhány mp-re megint megszólal a telefon: ám most nem üzenet, hanem hívás. Megnéztem, hogy ki az, erre mit ad ki? "Ismeretlen hív". Nem tudom miért, de nagyon berezeltem, ezért reflexszerűen kinyomtam a telefont. Tenném vissza a zsebembe, erre megint felhív ez az ismeretlen, és én szintén kinyomtam.

Tehát a lényeg: kaptam egy SMS-t a fene tudja kitől, rá néhány mp-re pedig azt írta ki a telefon, hogy ismeretlen hív engem.

Kik lehettek, és mit akarhattak? Vajon az ismeretlen számnak volt valami köze az SMS-hez, vagy csak véletlen egybeesés?



2014. szept. 25. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Tippem szerint benyeltél valami vírusos alkalmazást, ami lelopta a kontaktjaidat, meg a telefonszámod
2014. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Google-ba beírva ez valami orosz közösségi oldal
2014. szept. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2014. szept. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!