Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elvesztettem egy Nokia telefon...

Elvesztettem egy Nokia telefonomat Görögországban. Már nem bízok benne hogy meglesz. Érdemes a Pannonnál letiltani a készülék Imei számát?

Figyelt kérdés
2008. aug. 10. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy érdemes, külföldön is tudják használni ha vki megtalálta, csak sokkal többe kerül a hívás, ami ugye nem jó.
2008. aug. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

Te miről beszélsz előttem válaszoló?

Ez tőled függ, hogy letiltatod-e az IMEI számot vagy sem. A SIM-et azt mindenképpen, hisz azzal könnyű csúnya dolgokat tenni... Én letiltanám, így nem lehet később bajod belőle. 2 esélyes a dolog: 1 Valami rendes arc találja meg, és akkor neki szereztél 1 jó napot- másnak legyen jó ha már te elhagytad. 2 Valami rosszarcú emberke leli meg aki, felhasználja mindenféle fenyegetőzésekre, rablásokra. Aztán meg eldobja a telefont, a rendőrök meglelik, és lám lám beazonosítják (biztos meg tudják tenni, hogy vmi adatbázisból lekérik a telefonok első tulaját vagy vmit az IMEI alapján), hogy a te neved volt a telefon: kit vesznek elő? TÉGED

2008. aug. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Thasszosz szigetén hagytam el és inkább egy bokorban, az erdő szélén vagy egy kukában van most. Amíg még le nem merült 5 napig csörgettük hátha felveszi valaki, de már nem kapcsolható. Szeritem senki se találta meg.Aki megtalálná nem tudná telefonálásra használni, mert a kimenő roaming hívások le voltak tiltva.
2008. aug. 11. 13:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A SIM kártyát mindenképp le kéne tiltani, az IMEI számot nem kell, mert az alapján igaz be lehet azonosítani, h ki az első tulaj, mert ha beadod akárhova bizibe, és eladják, vagy kéz alatt eladod az teljesen szabályos, így nem gyanúsíthatnak téged, de a simet át kell íratni ha eladod, szal azt mindenképp le kell. Ha az IMEI-t is letiltatod, akkor a teleffon onnantól használhatatlan lesz, de úgy tudom, h ezt nem a szolgáltatónál, hanem a gyártónál kell megtenni, ebben az esetben a nokiánál, de ebben nem vok biztos.
2008. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!