Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csinál rettenetes képeket?

Miért csinál rettenetes képeket?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég vettem egy Samsung Galaxy S I9000 típusú készüléket. Megvizsgáltam minden egyes beállítást és maximálisnak bizonyult. De a képek amiket készítettem vele egyszerűen borzalmasan rossz. Iszonyatosan szemcsés ami kétlem, hogy egy 5 megapixeles kamerával ér fel. A másik dolog a telefon öntudatosan az elkészített képet forgassa. Vagyis a kép ha elkészül megfordul magától a galériába, mint ha nem helyesen tartanám a készüléket.

2014. okt. 6. 11:16
 1/8 Zakathol ***** válasza:
83%
A megapixelek számának semmi köze a képminőséghez. Az a terület mértékegysége.
2014. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ma is tanultam valamit :) Ám akkor se kéne ilyen rettenetes képeket készítenie. Igaz a Samsung Galaxy S nem egy mai csirke, de azért kétlem hogy ilyen rettenetes képeket készít.
2014. okt. 6. 11:21
 3/8 Zakathol ***** válasza:
Tölts fel egyet teljes felbontással.
2014. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2014. okt. 6. 11:47
 5/8 Zakathol ***** válasza:
Hát ilyen fényviszonyok között ez egy ilyen mobiltelefontól kb normális. Ez a telefon ennyit tud.
2014. okt. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

Sajnos valóban iszonyatosan növeli a képzajt a gyenge fénykörnyezet. Ilyen szobai sima világításnál a 13 megapixeles Z-m sem produkál sokkal jobbat. Itt a megapixel teljesen másodrendű, itt a lapka fényérzékenysége a mérvadó.

Tapasztalatom szerint az Iphone-ok elég jó képeket csinálnak ilyen mostoha körülmények közt is, de általánosan nem jellemző az okostelefonokra, hogy hűdejól produkálnának sötétben.

2014. okt. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nos világosba se valami meggyőző a minősége. Nem olyan rég csak poénként csináltam 1 másik telefonnal 1 képet ami pontosabban egy Nokia 6700 slide. Ég és a föld a két kamera teljesítménye. A nokia mérföldekkel jobb képet készített.
2014. okt. 6. 17:30
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Hát, bizony van sok "okostégla", aminél a 8 éves SonyEricsson K800-asom szebb képet csinál a maga 3,2 MP felbontásával. Ja és persze azon nem led van, hanem valódi vaku.

Sajnos a kedves átlagvevő elcsábításához elég a hangzatos megapixel-áradat. A gyártók meg igazodnak.

2014. okt. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!