Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van olyan program telefonra...

Van olyan program telefonra ami felismeri a hangomat és azt ír le amit én mondok? Lehetőleg offline program legyen.

Figyelt kérdés

2014. okt. 6. 14:12
1 2
 1/11 Wadmalac ***** válasza:

Mire? Android?

Magyar szövegértő egyedül a google van, ami működik is, az meg NEM offline.

Az Utter angollal elboldogul offline is úgy-ahogy, de az nem diktáló, az parancsvezérlő progi.

Ha angol is jó, kifejezetten diktálásra, akkor keress a playen "speech to text" keresőszóval, csak lesz valami.

2014. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen android

Magyar nyelvű nincsen?

2014. okt. 6. 14:35
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
Egyelőre letölthetően sehol. De attól tartok, ha lesz is, az is online lesz, mint most a Google szövegértője. Ez a magyar nyelv nem egyszerű, olyan szótár- és fonetikai bázis kell neki, hogy erre talán gigás méretű app kellene. :)
2014. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hat nem tudom a gb-t nem hinném mert egy txt fájl amibe van mondjuk 2000 szó nem haladja meg a két mb-ot és szerintem egy ilyen program se foglalna sokkal több helyet

szerintem aki nagyon akarná az az egész programot megtudná oldani 20 megabájtból abból 15-18 megabájt a szavak lennének.

2014. okt. 6. 15:31
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

"egy txt fájl amibe van mondjuk 2000 szó nem haladja meg a két mb-ot"

Az igaz, de a beszédfelismerőnek hangmintákból kell dolgoznia, az sok hely.

2014. okt. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát nem tudom egy ötperces beszélgetés nem foglal el 50 megabájtnál többet és egy ötperces hanganyagba száz szót de ha annyit nem is akkor 75-öt biztos be lehet tenni az pedig nem a telefon memóriáját foglalná le ha nem az sd kártyát
2014. okt. 7. 10:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a telefon operációs rengszere. Pl. az iOS 8-ban van diktálás funkció.
2014. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az Androidokban is van.

[link]

2014. okt. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

Siri is online működik csak.

Csak hogy visszatérjek a hangfelismerés és tárhely-szükséglet témára.

A felismeréshez sazükséges hangmintákat nagy valószínűséggel nem mp3-ban, hanem tömörítetlenül (pl. wav)kell tárolni, különben nagyon lassú lenne a hangazonosítás. A tömörítetlen hang meg legalább 3-4X akkora helyet foglal.

Nem véletlenül dolgoznak felhőből ezek a rendszerek. Megkockáztatom, hogy a szerver, ami a hangot azonosítja és textre váltja, sem éppen valami P-II celeron. :)

2014. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

Ha valaki nagyon ráér, innen szerintem kimazsolázhatja, pontosan hogyan is megy ez a speech to text.

[link]

2014. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!