Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meddig kell tölteni egy új...

Meddig kell tölteni egy új akkumulátort?

Figyelt kérdés
Most vettem frissen egy vadi új telefont, de nem is mondták, meg nem írják sehol, hogy az első feltöltést mennyi ideig kell csinálni. Régebben tudom, hogy 16-24 órát kellett tölteni először az aksikat. Most ez hogy van, kell tölteni sokáig, vagy elég ha csak feltöltöm?

2014. okt. 7. 19:29
 1/7 Zakathol ***** válasza:
85%
Amíg fel nem töltődik. Tovább nincs értelme és az elektronika fizikailag se hagyja.
2014. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én telefonomra rá volt ragasztva egy fólia, hogy első bekapcsolás előtt töltsem legalább fél óráig. Szerintem a te esetben is hasonlót kellene tenni.
2014. okt. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 b95 ***** válasza:

„Régebben tudom, hogy 16-24 órát kellett tölteni először az aksikat.”


Az a régebben kb. 15-20 éve lehetett...

nagyjából azután jelentek meg a lítium akkumulátorok a mobilokban.

2014. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
még az előző telefonomnál is azt mondták, hogy töltsem először 16 óráig, ami két éve volt.
2014. okt. 7. 22:05
 5/7 b95 ***** válasza:
Az lehet, hogy azt mondták, de akkor már rég lítium akku terpeszkedett minden egyes mobilban, ami akkor forgalomban volt, és nem volt ez másképp akár 10 évvel azelőtt sem.
2014. okt. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Ez azért van mert az eladók vagy alul képzettek és szájba rágják a saját hülyeségüket, hogy 15 éve élünk, vagy normálisak, és azt gondolják, hogy mindenki tudja, hogy a mai mobiloknak már nem kell formázni az akkumulátorát
2014. okt. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 b95 ***** válasza:

Inkább az előbbi.

Pl. A Telekomnál ha minden igaz, a mai napig elkérik a 4500 Ft-ot, ha MicroSIM-re akarsz cserélni, pedig már jó ideje ingyenes a csere, csak az eladók minimálisan sincsenek tájékoztatva, vagy én nem is tudom. :S

2014. okt. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!