Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefonnal járnék a...

Melyik telefonnal járnék a legjobban?

Figyelt kérdés

Hosszú távra tervezek. A szempontjaim: Akkumulátor, Kamera, alkalmazások, használhatóság, megbízhatóság.


Jelenlegi 2 jelöltem a Nokia Lumia 930 és a Sony Xperia Z3. Mindkettő kamerája elsöpri az összes többi telefonét (oké lumia 1020, de az nincs a listában).

Az akkumulátor a Z3-ban elég jó, és ott van a SONY Stamina módja is, de a Lumiáét nem ismerem (Bár azt azért leírom, az sem lehet gyenge).

Alkalmazások: A Z3 előnyben van, hiszen Androidot futtat, ezáltal sokkal több alkalmazás érhető el rá, és ott vannak az integrálható kamera lehetőséget, de a Nokia ProCam is elég sok mindent tud, illetve a WP store is elég szépen kezd kialakulni.

Használhatóság: Nos ebbe beletartoznak alkalmazások, az akkumulátor, és hogy fagy-e, illetve apróbb kényelmi szempontok (vízállóság, téli "kesztyűs" használhatóság, mennyire kell félteni a telefont).

Megbízhatóság: Nos itt egyértelműen a Lumia kapja a plusz pontot, hiszen nem sok Android működik el 4 évig úgy, még mindig nem fagy, nem lagol, és kap frissítéseket.


Igazából a Z3-at választanám a vízállóság, és a kamera sokoldalúsága miatt, de viszont úgy érzem a hosszú távra tervezés miatt a Nokia Lumia 930 lenne a nyerő. Mi a véleményetek a dologról? Ti hogy döntenétek a helyzetemben?


2014. okt. 11. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:

En hosszu tavra Nokia Lumia 930-at vennem.

Most Lumia 925-ot hasznalok , teljesen megelegdve. Akadas mentesen , gyorsan mukodik rajta minden, ez pedig kismiska a lumia 930 mellett.

2014. okt. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
z3
2014. okt. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lumia 930-at választanám :)
2014. okt. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Z3 messze jobb egy fisfos wp nél gondolkozz ember..
2014. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Z2-m van, jó a kesztyűs mód.
2014. okt. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az Androidosok a Sony-t fogják mondani, a WP-sek pedig a Lumiát :) Ez egy ördögi kör. Ilyesfajta témát nem érdemes felvetni egy olyan oldalon, ahol valószínűleg hozzá nem értő, csupán "nekem ez van, és más már nem is jó" emberek random válaszolgatnak.


Nekem perpill Lumia 925-ösöm van. Teljesen meg vagyok vele elégedve, bár van 1-2 hibája, ami tipikus hiba a 925-ösöknél. Az elsővel egyetértek, a 930 hosszabb távon sokkal jobb... legalábbis tapasztalataim alapján, mert volt Z3-asom is, de nem volt túl strapabíró, és egy idő után előjöttek a tipikus Android-betegségek: instabilitás, stb... (nem raktam tele semmi gagyi appokkal, meg hátterekkel, mielőtt ezzel vádolna bárki is).


Szóval, nekem a 925 bevált, a 930 már csak jobb (lehet) nála. Pláne ha a kamerát figyelembe vesszük, abból a szempontból a 930 jobb, mint a Z3.


Alkalmazás szempontjából a Windows Store-on még jóval kevesebb app csücsül, de idővel kialakul, és a legnépszerűbb, legáltalánosabb appok már megtalálhatóak ott is...


Használhatóság, megbízhatóság alapján én a Nokia-t mondanám.


Akkumlátornál nagy dologra ne számíts, üresjáratban, csupán telefonálásra használva teljesen jó a Nokia, de amint nyomkodod, szépen gyorsan lemerül a teló. A Sony ebből a szempontból jobb.

2014. okt. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy érzem hogy a legjobb választás jelen állás szerint a Z3Compact lenne. A kérdésben ugyan a nagy szerepel, de a Compacttal jobban járnék.

Előfizetésre veszem (rendesen át van nézve, nem hosszú hűségidős). Majd egy jövőbeli akció keretében fogok vásárolni. Azért döntöttem emellett, mert vízálló, és egy olyan váratlan fordulat következett be, hogy erre feltétlen szükségem van. Köszönöm! Főleg a legutolsó (hatodik) válaszolónak, hiszen elég szépen kifejtette. Nagyon jól érvelsz, nem tudom mondták-e már :D

2014. okt. 13. 16:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszi :)

Jó, nyilván ha a Z3 különlegességei kulcsfontosságúak valami miatt, akkor nincs más választás. Egyébként az sem rossz telefon.

2014. okt. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!