Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy telefonban mi célt szolgál...

Egy telefonban mi célt szolgál a RAM?

Figyelt kérdés

ugye a CPU-tól gyors a telefon

a GPU-tól gyorsak a játékok

elég parasztos a megfogalmazás, de elég kevés ideje ástam magam bele a témába (pár perce pusztán). Arra lennék még kíváncsi, hogy van-e észrevehető különbség 2 illetve 3 gigabájt RAM között. Androidos telefonról volna szó!

Köszönöm!


2014. okt. 16. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, 2 és 3 között nincs sok.

512 és 1 között van, mert sok játék igényel többet mint 512, de 2GB ram bőven elég.


Gondolom Xperia Z2 és Z3 között akarsz dönteni:D Am attól függ van-e pénzed, ha igen akkor inkább Z3.

2014. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 b95 ***** válasza:
77%

”elég parasztos a megfogalmazás”


Inkább azt mondanám, hogy elég pongyola és együgyű felfogás.


De ezért van ez az oldal, hogy aki nem ért valamihez, az segítséget kérjen :D


Na szóval a lényeg:


Az alapvető működés kb. ugyanaz, mint a PC-k esetében, bár sok mindenben eltér, de a lényeg kb. ugyanaz.


Van a CPU, ami a SoC része. A SoC egy összetett lapka, ami magában foglalja a CPU-t, a GPU-t és sok esetben a GSM illetve a HSPA/LTE/stb. modult is.

A CPU a központi egység, ami a számításokat végzi el, amik a programok működését teszi lehetővé.


A GPU egy speciális CPU, ami direkt arra van kitalálva, hogy grafikus számításokat végezzen el. Elsősorban, de nem kizárólag a játékok használják ezt.


Téves megfogalmazás az, hogy a „gyors” CPU-tól „gyorsak” lesznek a programok, hiszen eleve gyorsabb CPU nincs, csak nagyobb teljesítményű, és a programok sem gyorsulnak a végtelenségig. Hanem a nagyobb teljesítményű processzoron szebben futnak az alkalmazások, egy bizonyos szintig, ami után viszont lehet akármilyen erős a hardver, nem lesz számottevően jobb az alkalmazás működése.


A GPU ugyanez: A szó szoros értemében nem létezik gyors GPU, csak olyan, ami számottevően nagyobb adatmennyiséget képes egy időben feldolgozni, és képként megjeleníteni, de attól még a játék nem fog gyorsabban menni, mert annak semmi értelme nem lenne, helyette szebben, szebb megjelenéssel fog menni az erősebb hardveren.


És akkor térjünk rá a kérdés lényegére: A RAM.

A RAM-nak annyi a feladata, hogy ide töltődnek be az alkalmazások, mielőtt használatba kerülnek. Erre azért van szükség, mert a RAM számottevően gyorsabb írási/olvasási sebességet produkál, mint a ROM, ahova telepítve vannak az alkalmazások.


A lényeg az, hogy a RAM mennyisége azt határozza meg, hogy mennyi dolog fér el benne, de semmiképpen sincs közvetlen köze a sebességhez, az ugyanis a RAM sebességén múlik.

Persze ha betelik a RAM, akkor lelassul a rendszer, de az már egészen más miatt.


A lényeg, hogy itt csak az a meghatározó, hogy mennyi RAM-ot eszik a rendszer és az általad használt appok.


Gyakorlati példa:

Ha 0,7 GB RAM-ot használsz, akkor tökmindegy, hogy 2 vagy 200 GB a RAM, mert minden esetben 0,7 lesz használatban. Ugyanakkor az már nem mindegy, hogy a RAM 500 MHz-s, vagy 1200 MHz-s, az ugyanis már befolyásolja a sebességet, értelemszerűen egy 2 GB-os, 1200 MHz-s RAM sokkal gyorsabb lesz, mint egy 200 GB-os, 500 MHz-s, hiszen ha 0,7-et használsz, akkor a nem használatban levő olyan, mintha ott se lenne.


Elég hosszú lett, de igyekeztem könnyen érthetően fogalmazni.

(Néhány dolgot így is viszonylag pongyolán fogalmaztam, amik most annyira nem lényegesek szerintem.)

Ha valamit nem értesz, bátran kérdezz rá! :)

2014. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazán hálás vagyok, a pontos, mindenre kitérő kifejtésért. Hogyha nem haragszol meg érte, én ezt elmentem egy szöveges dokumentumként, hátha egyszer valakinek tud ugyanannyit (rengeteget) segíteni mint nekem. És a gyér megfogalmazás fő oka úgy érzem a lustaság. Szívesen kérdeznék még számos dolgot, csak sajnos nincs mit, ugyanis a válasz amit írtál érthető, tiszta, és pontos. Nagyon szélen köszönöm! :D


#1 válaszoló, majdnem eltaláltad, ugyanis Z3 Compact és Z2 között vacillálok. :D

2014. okt. 16. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!