Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet feloldani az...

Hogyan lehet feloldani az elfelejtett mintát Androidon?

Figyelt kérdés

Adva van a telefonom, Sony Xperia ZR, Android 4.4.4-el és ha fel akarom oldani a lezárt képernyőt akkor meg kell adni egy "mintát". Le akartam tesztelni mi történne ha elfelejteném a mintát és direkt rosszul rajzoltam le. Egy idő után 30 másodpercet várni kellett az újrarajzolással és megjelent egy felirat "Elfelejtett minta" rányomtam és egy Felhasználónevet (e-mail címet?) és egy jelszót kért. Na de mégis mifélét? Megpróbáltam a Googles jelszómat megadni az e-mail címemmel de nem engedett be. Gondolom csak nem facebookos beléptető adatokat kérne... Mást pedig nem hiszem, hogy megadtam volna a telefonnak.


Nézelődtem kicsit a Biztonsági beállításokban és semmit nem találtam szerintem sokkal logikusabb lenne, ha elfelejtett minta esetén egy PIN kódot kérne.


Valaki meg tudná mondani mégis miféle bejelentkezési adatokat kér?



2014. okt. 20. 18:19
 1/6 Zakathol ***** válasza:
73%
A tulajdonos google-fiókjának bejelentkezési adatait kéri.
2014. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jah és azt is adtam meg, újrapróbáltam még 2x, nem írtam el és nem enged bejelentkezni. Azt írja: Érvénytelen felhasználónév vagy jelszó. Lehetetlen, az előbb léptem be a számítógépemen a googlebe! A telefonnal pedig nem megy.
2014. okt. 20. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:
gondolom nincs bekapcsolva a net...márpedig anélkül elég nehéz bejelentkezni...
2014. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jah úgy van erre rájöttem én is. Na de az a feneség, hogy ha ilyen történne akkor zárolt képernyőn nem is tudom bekapcsolni a netet, hiába... Ez a rendszer nekem bűzlik. Azért valami jobb lehetőséget kellene biztosítani ilyen helyzetre (igaz ami igaz elég ostobának kell lenni hozzá, hogy valaki elfelejtse teljesen a feloldó mintát). Ahogy mondtam vagy valami előzőleg megadott jelszót vagy PIN kódot. Vagy más emberek állandóan bekapcsolt nettel járkálnak?
2014. okt. 20. 19:13
 5/6 bp1985 ***** válasza:
Sok a rizsa... A tulajdonosa feloldja. Ha a tied, akkor a papirjaival bemész a szervizbe, és feloldják.
2014. okt. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 Kösz a választ, szóval szervízben feloldják ez fasza, de ez máris egy olyan dolog, ami simán elkerülhető lenne, ha nem netes bejelentkezés lenne szükséges elfelejtett minta esetén.

Nekem csak ezzel van a kifogásom és ahogy mondtam, a telefon az enyém és a mintát sem felejtettem el, csak kíváncsi voltam. Jó lenne ha ezt meg lehetne változtatni.

2014. okt. 21. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!