Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Windows Phone 7.1 után mennyir...

Windows Phone 7.1 után mennyire furcsa a váltás androidra?

Figyelt kérdés
Most nokia lumia 710-em van, eleinte nagyon furcsa volt a WP, de most nagyon megszoktam, szeretem is, WP8-as telefont is használtam már, az mégjobban tetszik. De viszont az android nem igazan nyerte el a tetszésem. Bonyolultnak találom. Most szeretnék telefont venni, de félek váltani. Huawei P7-en gondolkozok. Vagy lehet érdemesebb lenne megvárni, amég kijön a lumia 730? Vagy van más kb 100 ezer körül mozgó mobil, aminek jó az előlapi kamerája? Valakinek esetleg tapasztalata a P7-el kapcsolatban?

2014. okt. 22. 22:36
 1/6 anonim válasza:

WP és Android közötti váltás nagyon szokatlan lesz, eleinte. :)

Velem fordítva volt és pár nap után szoktam csak meg a WP-t, nem bonyolult egyáltalán az android, talán 1 picivel mint a WP de hid el hamar belejössz. :)

2014. okt. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Várd meg a Lumia 730-at szerintem. Jó az előlapi kamerája.
2014. okt. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem fontos a dualSIM, akkor ott van a Lumia 735, ami ugyanaz, csak 4G-s + vezeték nélkül is tölthető. És szerintem maradj WP vonalon, főleg ha eddig is tetszett.
2014. okt. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Mégis mi a bonyolult az Androidban?


Itt egy kép:

[link]


Tényleg nagyon bonyolult, fogalmam sincs ha rámegyek a kamera ikonjára akkor mi fog történni, vagy ha megnyomom a telefongombot akkor mi következik majd.

2014. okt. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Kedves utolso, kicsit szarkasztikusnak erzem a valaszod. nekem igenis bonyolult egy kicsit, mivel feloldom, es megjelenik a kezdokepernyo, aztan abbol meg mehetek a menube, ahol van egy csomo dolog, amik kozul felpercig keresgelhetem amiz epp akarok, a playaruhaz se tetszik annyira, a piacter jobban bejon, a WP-t sokkal letisztultabbnak látom, és igenis, nekem egyszerűbbnek tűnik. Főleg a WP 7.1 után, amiben még a felülről lehuzhato sav sincs meg.
2014. okt. 23. 09:49
 6/6 anonim ***** válasza:

#5


Másabb az egész, ez egyértelmű, elején szokni kell, hogy teljesen más az OS felépítése, mint egy WP-nek, de egyáltalán nem bonyolult.


WP-nél csempék vannak, itt ikonok. WP-nél jobbra kell menni az alkalmazásokhoz, itt meg megnyomni egy "menü" gombot, ami elvisz az alkalmazásokhoz.


A piactér vs Google Play máshogy néz ki, máshogy üzemel, de ez kit érdekel? Ezt úgy is csak arra használod, hogy leszedj alkalmazásokat aztán kész, zárod is be és nem foglalkozol vele, szóval csak az ezeken elérhető alkalmazások száma és minősége az igazán fontos, ami Androidon egyértelműen fényévekkel jobb.


"és igenis, nekem egyszerűbbnek tűnik"


A tűniken van a hangsúly.

WP-hez vagy szokva, egy teljesen új OS elején természetesen bonyolultabbnak tűnik, de nem bonyolultabb, 10 perc "ismerkedés" után már tudsz is mindent és rutinosan tudod használni a telefont.


Az Android bonyolultabbá lehet tenni, hisz nyílt rendszer, olyan dolgokat lehet tenni vele, amit el sem tudsz képzelni, de ettől az átlag felhasználó, aki nem direkt keresi a módokat hogy a telefont 100%-osan megismerje, hanem tényleg csak úgy használja, mint egy átlag ember, annak nem bonyolult.


Ha nem tetszik az Android, hát nem tetszik, de ne hidd azt, hogy bonyolult. Illetve szerintem minden ember ha jobban megismerné a működését annak nem lenne semmi baja vele.


Ja és az Android szépsége:

https://www.youtube.com/watch?v=pMVzHT7xvpc


Kb egy gombnyomással "WP8-asítható" a telefon, természetesen nem fog minden téren úgy kinézni, mint a WP8, de az a része, amit minden nap használ az ember (a launcher) az teljes mértékben.

2014. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!