Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért kell erőltetni ezt a...

Miért kell erőltetni ezt a QHD felbontást?

Figyelt kérdés

Egyre több gyártó veszi át ezt a zagyvaságot, és tesznek csúcsmodelljeikbe 2560*1440-es kijelzőt. Ez gyakran az üzemidő és a teljesítmény rovására megy. Már a 300 ppi-nél sem látni pixeleket, nemhogy 400 illetve 500 esetében.

Nagyobb képernyő méret esetében persze kell ez, de szerintem az ideális telefonméret 3,5-5,5" van. Egy tablet (vagy táblagép vagy iPad vagy Surface, ahogy tetszik) sokkal jobban igényli ezt, mert ott nagyobb felületen oszlanak el a pixelek. Ott is elég lenne a 3-400 ppi, de oda meg gyakran nem "tesznek".

Szóval: Miért kell egy 5,5 colos kijelzőt megtoldani azzal a brutális 2560*1440 pixel felbontású kijelzővel?


2014. okt. 28. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Azért kell, mert a sok láma erre ugrik. Szerintem ez csak marketing mert egy ekkor kijelző esetében tényleg 0 a különbség. A teljesítményt viszont megeszi. Ugyan úgy vagyok ezzel is mint a 4K-val TV-k esetében. Alig van hd adás de kell a 4k...
2014. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Parasztvakítás.
2014. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Mert erre ugrik a beetetett konzumbirka, gyakorlati értelme nincs. Aztán anyázik a birka, hogy (a szuperkijelző meg a 16 magos proci) miatt naponta 2x töltheti az imádott telefont. Nem is olyan régen, a pda-s korban a Mobilaréna fórumain voltak olyan viták, hogy 2,8-on van-e értelme a VGA felbontásnak :)
2014. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
fentebb leírták :) ezért nem értem sokszor itt az ilyen "az többet tud, mint a másik" vitákat...ott is sokszor még a kijelzőfelbontás is téma, pedig valóban, a ppi a lényeg, de ha az meg 300 felett van, akkor max nagyító alatt tudod megkülönböztetni, melyik látszik darabosabbnak...de nem baj, gumicsont, van min vitatkozni, vagy épp dicsekedni vele.
2014. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is fölöslegesnek tartom,főleg ha azok a drágák mindössze egy Snapi 800/801-et tesznek alá Adreno 330-al.Ez a konfig kb.csak a megjelenítést szolgálja ki.
2014. okt. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!