Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi mi3 vagy Sony Xperia Z1?

Xiaomi mi3 vagy Sony Xperia Z1?

Figyelt kérdés
melyik a jobb ? a sonyt már kiprobaltam de a xiaomirol még csak most szereztem tudomast es ugylatom hasonlit a 2 telefon nagyon a kameran kivul szerintetek melyiket érdemes megvenni ? és miért ?
2014. okt. 30. 23:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
tudom hogy nagyon törik de a z1 nek nem.. csak a sima Z nek
2014. nov. 1. 02:09
 12/14 anonim ***** válasza:
Még a sima Z-nek sem, ilyen telefonom volt egy évig és ejtettem le párszor.
2014. nov. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mintha én tettem volna fel ezt a kérdést 3 hónappal ezelőtt:)

Én is sokat vacilláltam,végül Xiaomi lett belőle. Nem bántam meg.:)

Itt sokat írtatok a frissítésekről. Nos, Xiaomi Mi3-ra és Mi4-re ugyanaz a ROM (szoftver) megy, így erősen valószínűsíthető, hogy erre is lesz 5.0 (de a Xiaomit ismerve csak tavasszal). Amúgy kisebb frissítések minden héten pénteken jönnek ki rá.

Volt szó a kameráról. Nos, a Sonykban általában jó kamera van, csak szoftveresen szokták elrontani. A MI3-ban is Sony szenzor van, de itt a szoftver is jól van megírva, bőven jó képeket lehet vele csinálni.

Amúgy maga a MIUI tényleg nagyon jó, minden kézre áll benne (=nagyon könnyű használni), és nagyon sok beállítási lehetőség van. A Sonys rendszer is szép, de kevesebbet tud és nincs jól optimalizálva.

Ugye a Z1-nek fém kerete és üveg hátlapja van. Ez nagyon jól néz ki, egészen addig, míg meg nem fogod (gyűjti az ujjlenyomatokat mint az állat) vagy le nem ejted (hamar törik). A Mi3-nak polikarbonát háza van, nagyon jó fogású, és bár nem néz ki olyan minőséginek, mint az üveg, így is elég minőségi. Alatta pedig magnézium ötvözet keret van, ez bizony nem fog meghajolni, mint az iPhone.

Méretre a két telefon ugyanakkora, annyi, hogy a Mi3-mon a képernyő alatt vannak a gombok, így azok nem vesznek el helyet a kijelzőből.

A Sony mellett szól a vízállóság, bár vigyázni kell vele, mert többeknek beázott, és ilyet nem javítanak garanciálisan.

Mi3-mat itthon csak olyan 84-90E körül lehet venni. Ez már közel van a Sony árához (még mindig olcsóbb),de ha Kínából rendeled, az az igazi jó vétel (én 70-ért vettem).

Szóval szerintem egyértelműen a Xiaomi nyert. Ha még vannak kérdéseid, bátran gyere fel a mobilarena.hu-s Xiaomi Mi3 topikba, szívesen segítünk: [link]

2014. nov. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, főleg az utolsónak... :) ! ment a zöld
2014. dec. 1. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!