Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Konkrétan mi is az a főzött...

Konkrétan mi is az a főzött ROM (Custom rom) mobiltelefonra? Azt jelenti, hogyha valaki nem hivatalos forrásból letölt például egy olyan Androis verziót, ami hivatalosan nem jelent meg az adott mobiltelefon típusra?

Figyelt kérdés

Van egy Vodafone Smart III mobiltelefonom 4.1.1 -es Androiddal, és szeretném lefrissíteni 5.0 -ra, de a szofrverfrissítésnél nem talál újabb verziót és valószínüleg soha nem is fog.

Tehát szeretnék rá tenni egy 5.0 -t, amit csak főzött ROM -osan tudok. Ha jól tudom ezt nevezik főzött ROM-nak, ami nem hivatalos...

Hol lehet letölteni és hogy kell telepíteni?

Ezzel kapcsolatban kérnék segìtséget. :D



2014. nov. 2. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A főzött romot amatőrök készítik. Lényegében feldarabolják a gyári romokat és ízlésük, tehetségük szerint összarakják. Így lehetséges olyan megoldásokhoz is jutni, amik egy készülékre sosem voltak meg hivatalosan. A főzött romok minősége a mester hozzáértésének függvénye: a hulladéktól a gyári romokat szarrá verő, meglepő minőségű megoldásokig terjed. Lelőhelyük az xda-developers fórum. Itt megkeresed a készüléked topikjait és beleveted magad a bogarászásba. Alacsony olvasottságú, hibajelentésekkel teli romokkal nem érdemes foglalkozni, keresd a legnépszerűbbeket. A romfrissítés menete szintén itt lesz leírva, amit ajánlott pontosan követni.
2014. nov. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát az én telómra valamiért nem találtam 5.0 -t, se 4.4 -et :/
2014. nov. 2. 18:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne várd a csodát. Az 5.0 nem fog itt repkedni, már csak az 512mb ramod, se amiatt, hogy régi telefon. 4.4et nem tudom, de nem is értem. Nem érsz el vele semmit, csak a telefonod úgy fog lemerülni, hogy nem is csinálsz rajta. A 4.1.1 tökéletes arra a telefonra, szvsz.
2014. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs szerkesztés, ezért még hozzátenném, hogy 5.0 alig van még bármilyen telefonra. Nem hogy külön a te drága smart3adra főzött formában. Ez van.
2014. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát jó, ha nem is 5.0, akkor 4.4

Egyébként meg nem régi a telefonom. 1 éves lesz hamarosan.

2014. nov. 5. 16:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha meg esetleg nem futna a telómon a 4.4, akkor teszek rá régebbit vagy visszateszem a gyári 4.1 -re :/
2014. nov. 5. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!