Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezhet olyan, hogy egy...

Létezhet olyan, hogy egy Galaxy S3 csak a 4. 0.4-el legyen képes arra, hogy rendesen működjön (tehát a mobilhálózatra tudjon csatlakozni)?

Figyelt kérdés

Egy GSM boltban vettem a telefont, ahova visszaküldtem, mert miután a 4.0.4-es verziót frissíteni próbáltam (mert használhatatlanul lassú volt) 4.3-ra, a mobilhálózatra nem képes felcsatlakozni.

Most hogy visszaküldtem, azt állítják, hogy a szervízben is azt mondták őnekik, hogy ez a telefon csak 4.0.4-el fog tudni működni.


Lehetséges ilyen "legális" körülményeket tekintve?

Vagy nyilvánvaló, hogy az átírt IMEI szám miatt nem raknak rá ők se 4.3-at (mert azzal már visszaáll a telefonnak az IMEI száma az eredeti, valószínűleg letiltottra)?


Szerintetek fogyasztóvédelmet kérdezzek az üggyel kapcsolatban?

A vaterás vásárlásnál nem volt feltüntetve, hogy egy 3 éves rendszerrel árulják a telefont (amin 2 program egyszerre nem is képes szinte futni, mert elfogy a memória). Az pedig főleg nem volt feltüntetve, hogyha frissítem a 4.3-ra, akkor a hálózathoz nem tud csatlakozni.


Szerintetek joggal érezhetem magam átverve, és ezáltal lenne értelme a fogyasztóvédelemnek is leírni az e-mail váltásokat, és mindent?


2014. nov. 11. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy a bolt, ahol vetted, illegálisan függetlenítette, miután frissítetted, visszazárt.

Ilyet azért csinálnak, mert szürkeimportos mobilokat árulnak.

Szerintem nyugodtad fenyegesd meg őket, hogy bejelented őket a fogyasztóvédelmiseknél, ha nem reagálnak rá, akkor mehet a feljeelntés

2014. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

valami olyasmit is hablatyolt a csávó telefonban, hogy valószínűleg rossz 4.3-al akartam frissíteni, mert ez külföldre gyártott telefon, így ottani szoftver kell rá, nem európai.


Ez még akár hihető is lenne, de sok éve ismerős droidos haverom csinálta a frissítést, és legalább 4-5 félét kipróbált, és egyikkel se volt hálózat.


Mindenhol azt olvastam a tünetek alapján, hogy biztos tiltott a telefon...


Tapasztalatok alapján mennyire erősködnek ezek a GSM-ek?

Vagy ilyenkor "megijednek", és kompromisszumképesebbek?

2014. nov. 11. 21:18
 3/5 Alex Fly ***** válasza:

A függetlenítésnek semmi köze az oprendszerhez...

Milyen JB-vel lett frissítve? Mert ha jól tudom, sok ilyen készülék műxik tökéletesen a KitKat-tel is, nem csak ICS-sel. Természetesen nem a Samsung bloatwareivel teletömött, touchwizes bughalmazával, hanem a CM11-re kell gondolni. Amúgy meg miért kellene kihangsúlyozni, hogy egy ICS-sel kiadott telefonon ICS fut? A lassúságnak meg nem az OS az oka: le kell tiltani a feleslegesen futó programokat illetve feltenni egy normális launchert (Apex, Nova ) az erőforrászabáló TouchWiz felület helyett...

2014. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Apex-et használtam, és tényleg egy hangrögzítő ment a háttérben (az alap, gyári programokon kívül) valamint a FB Messengere.

Amikor még böngészőt is próbáltam nyitni, akkor konkrétan kifagyott, nem is egyszer...


Szerintem ez nem normális dolog... :S

Amúgy a KIES, és a telefon is azt írta a szoftverfrissítésnél, hogy a jelenlegi, 4.0.4 a legfrissebb rendszer a telefonra...

Ez azért kicsit vicces így 2014 végén..


Amúgy gond nélkül felment a 4.3-as frissítés (4-5 különbözőt is próbáltunk, pont amiatt, hátha tényleg a fent leírt okok miatt nem jó a hálózat, de egyikkel se ment. Bár a 4.3-al tényleg gyorssá vált a telefon, az addigi 4.0.4 után, csak telefonálni nem lehetett...)

2014. nov. 11. 21:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Az s3 es a note 2 un. Ariza modemes telefon . Ha at lett irva az imri szama,akkor a modemet patchelni kell,hogy mukodjon ,ilyen patch a 4.0.4 rendszerre letezett korabban . A nagykerek nagyon nagy resze pedig konkretan erre szakosodott : huseggel megveszik fillerekert a szolgaltatoktol,atirjak a szamat es uj fuggetlenkent aruljak marha nagy haszonnal . Jelentsd fel az eladot a rendorsegen,ha szarakodik .
2014. nov. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!