Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek számít, hogy...

Szerintetek számít, hogy kinek milyen telója van? Másként néznek rád ha egy régi Nokiád van mintha egy Iphone-od lenne?

Figyelt kérdés

2014. nov. 13. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

itthon ez sajnos elég nagy szerephez jut...és itt elsősorban nem is a tulajdonos a hibás, hanem aki a telefonja alapján meghatározza...lesznobozza, csak mert iPhone-ja van. ez meg ugye 50-50% esélyes, hogy valaki azért vette, mert azt szereti vagy azért, mert az ilyen emberek miatt ő különlegesnek érzi magát. :D

gazdagabb országokban, mondjuk németországban nincs ennek ekkora kultúrája...a legtöbb ember törődik a saját dolgával, és így kisebb esélyel alakulnak ki azok a tényleges sznob emberek, akik divatból vesznek iPhone-t :D


én részemről nem igazán fontos, kinek mije van.

2014. nov. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
69%

Sztem sokan szeretnek menozni es persze megy a verseny h kinek van okosabb/nagyobb/dragabb telefonja sőt mifelenk tabla geppel jarkalni is divat ;)

De az nem gáz h ki milyen hazban él, van-e ennivalojuk, rendes ruha..nem... csak a 20 ezres+ telefon legyen kézbe!

nem nezek le senkit, en 2 ève galaxy Y-al jarok kelek es mikor megkerdezik miert nem cserelem le? A valaszom csak az ,hogy minek? Kifogasolhatatlan a mukodese, torott itt ott egy picit de igy szererem! :)

Vannak uri emberek nokia mit tudom milyen tipusu alap telefonnal ,na ha azok nem szegyenkeznek akkor mas miert? Fajul a vilag.... :(

2014. nov. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Lehet valakiknél számít. De ők nálam nem számítanak.
2014. nov. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Valakinek biztos számít, de normális ember nem telefon alapján ítéli meg az embert.
2014. nov. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

itthon sokat számít

ahogy az is milyen autód van,

de sokan azt is nézik milyen a cipőd

a cipő sokat elárul

2014. nov. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem aki ez alapján ítél meg valakit, annak le kell sz*rni a véleményét.
2014. nov. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
én azt nem értem, ki volt az a jófej, aki leszavazta ezeket a válaszokat :D mondom, itt kezdődik az áskálódás. ezek sima magánvélemények, és valaki jön, és leszavazza, mert b_ssza a csőrét, hogy esetlegesen más véleménnyel van erről a dologról, mint ő, és nem tartja tiszteletben a másik álláspontját.
2014. nov. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Páran leírták, helyesen..számít, illetve egy bizonyos körben számít csak, az pedig nem a felnőttek világa :)


Aki már dolgozik, rendelkezik egy bizonyos..egzisztenciával, önértékeléssel, az bizony, képes mérlegelni, és nem egy telefon alapján fogja eldönteni egy emberről, hogy mit is ér a "szemében"


A társadalom azon részében pedig, ahol ez befolyásoló tényező, az a tizenéves korosztály, de ez igazából, nem csak a telefonnal van így, hanem minden mással (azért azt ne felejtsük el, hogy ezekben az esetekben a telefont, és egyéb luxuscikkeket a szülők finanszíroznak, az általuk megkeresett pénzből) ezekkel pedig a csemeték próbálnak önmaguk köré egy "überkirályvagyok" falat építeni, illetve a másik véglet, ahol a fiatal önmaga keresi meg rá a pénzt, és veszi meg az adott terméket/termékeket.


Egy szónak is száz a vége, bizonyos korosztálynál számít, bizonyos korosztálynál pedig már nem.


kieg:

#5-ös, én acélbetetésbe járok, mindkét oldalán 1-1 lyukkal, és még senki nem tette szóvá :) legalábbis a szemembe.

2014. nov. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tizenévesek közt se számít.
2014. nov. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Érdekes társadalmi témát feszegető kérdés, melynek mélysége van - de nem csak az itthoni társadalmat érintve.


Tizenévesek között: persze, hogy számít, státuszt előlegezhet meg számodra (illékony)

Huszonévesek között: nem számít, hacsak nem lógsz ki nagyon a sorból, lásd: legdrágább-legolcsóbb


..és most életkor helyett egzisztencia-relációt nézzünk:


Az üzleti élet elvár különös dolgokat, ha még nem tettél le annyit az asztalra, hogy jogosan lehess különc, igenis számít, hogy ne lógj ki abból a sorból, amelyben vagy - ha kilógsz, nem lesz előnyös számodra. A kiegészítők, óra, ékszerek, laptop, mobiltelefon mind kialakítanak rólad egy összképet, az első és második benyomást ezek befolyásolni tudják.


(példa: ismerek olyan embert, angel investor, aki konkrétan vett komolyan egy üzleti tervet amiatt, mert a prezentőr egy fehér samsung androidos mobillal rendelkezett, galaxy y vagy hasonló)


Ugyanez az ember még az üzleti tervem bemutatása előtt odajött hozzám, beszélgetni (!!!), mert látta, hogy egy blackberry-t nyomkodok és kíváncsi volt, miért nem iphone vagy valami android van nálam. Ebből kialakult egyfajta szimpátia, elkérte a mobilomat, nézegette, tetszett neki (ő iphone-t használt). Az illető a Forbes top3 angel investor közül az egyik..


(egyébként az iphone-om, a privát, a zakóm zsebében lapult, ha azt nyomkodom, lehet most nem lennék ott, ahol - de ezt már sosem tudom meg)

2015. jún. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!