Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy mobilos processzornál...

Egy mobilos processzornál melyik a fontosabb: hogy hány megaherces a proci, vagy hogy hány magos?

Figyelt kérdés

#mobil #processzor #mobil processzor
2014. nov. 14. 18:28
 1/5 Tengor ***** válasza:
Mindkettő fontos. Pontos CPU ismeretében lehet megmondani, hogy melyik a gyorsabb / lassabb.
2014. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem :) A Samsung Galaxy Note "3"-as két variánsa közül nézelődök, és nem tudom eldönteni, melyik a nagyobb teljesítményű:


4 magos, 2.3 GHz (drágábbik változat)

8 magos, 1.9 GHz (kb. egy ezressel olcsóbb)

2014. nov. 14. 18:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Vedd a négy magost, abban Snapdragon 800 van Krait 400 magokkal, míg a nyolcmagosban 4 Cortex A15 és 4 Cortex A7, de ezek nem tudnak akármilyen felosztásban működni, és a Krait 400 erősebb a Cortex A15-nél.


Szóval, processzoroknál, nem feltétlenül az órajel, vagy magszám számít, hanem a magok típusa.

2014. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb a két legkevésbé fontos tulajdonságát adtad meg.

Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem számít, hogy hány magos vagy milyen órajelen fut, de közel sem ez a legfontosabb.


Inkább vennék egy telefont amibe egy 2 magos 1,5 Gz-es Qualcomm SoC van, minthogy egy 8 magos, 15 GHz-es MediaTek SoC-ot vegyek.


Note 3-nál a 8 magos változat Samsung Exynos, a 4 magos változat Qualcomm Snapdragon SoC-al szerelt, jelenleg a Qualcomm uralja a piacot, összességében messze a legjobb (lehet egy Tegra K1 vagy egy Exynos 5433 egy-két benchmark programban jobb eredményt hoz, de összességében akkor is a Qualcomm csinálja a legjobbakat), mindenképp a 4 magos változatot vedd

2014. nov. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm hogy segítettetek :)
2014. nov. 15. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!