Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van a Galaxy Note 3...

Miért van a Galaxy Note 3 telóm kijelzőjének a tetején halványan a böngészős fejlécem?

Figyelt kérdés

Telefonszakik!


Van egy Samsung Galaxy Note 3 telóm. Már lassan egy éves. Nemrég lett frissítve a 4.4.2 android (pont egy hete).


Fehér háttér mellett, a kijelző tetején tapasztaltam egy furcsaságot.


A kijelző tetején, a háttéren észrevettem a böngésző felső sávját, szuperhalványan mint a képen látható, felső léc, ahová a webhelyet kell beírni), valamint a tőle jobbra lévő megnyitott lapok- és a könyvjelző ikonját. A benne lévő lécben m.facebook.com van :D (böngészőben nem nyitottam meg a facebook -ot, főleg az elmúlt 4 napban nem).


Bármit csinálok, mindig a kijelző tetején van - mikor a háttéren van, mikor valami program be van kapcsolva - mindig minden körülmények között! :D


Ha elfordítom a kijelzőt, akkor is ugyanott marad ennek a böngészős fejlécnek a pozíciója. Csináltam egy Screenshot -ot, hogy azon rajta marad-e > nem maradt rajta, nincs rajta.


Próbáltam újraindítani a telefont > nem jött be. Próbáltam kivenni az akkut és majd utána > ez sem jött be.

ODIN -nal ismét feltettem ugyanezt a ROM -ot, hátha segít, de nem segített.



Próbáltam nektek lefényképezni, le is fényképeztem egy másik telefonnal, ám sajnos nem vehető ki abból a képből.



Szerintetek mi lehet a hiba oka? Szoftveres, vagy hardveres ok lehet? Nem ejtettem le, vagy ilyesmi. Nem is foltok látszanak a kijelzőn, hanem az az átkozott böngészős felsőléc! Hogy a fenébe került ez a kijelzőmre?



Köszönöm segítségeteket! :)



Itt a kép arról a böngészős fejlécről (vagy akármi is a neve):


[link]


(ahol a samsung.com felirat van :) )


2014. nov. 24. 21:52
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Megis sikerult lefenykepezni :)

2014. nov. 24. 22:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Beégett. AMOLED kijelzők is hajlamosak erre, mivel az alképpontokat alkotó szerves vegyületek idővel (illetve terheléssel) fáradnak. A kék színt kibocsátó vegyületek a legérzékenyebbek erre.
2014. nov. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azta!


Akkor ez lehet a gond.


De hogy történhet ez meg egy ilyen csúcskategóriás készüléknél?



Megkérdezném, hogy lehet-e ettől egyre rosszabb is?

Hogyan tudnám elkerülni a további károsodásokat?


Garanciásan cserélik?


Köszönöm válaszod! :)

2014. nov. 24. 23:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Sokat böngészel. :)

Lehetne 20k-s telefon amoleddel, az is beegne 1 idő után. A tiéd még kezdetleges. A kiallitott csucskategorias samsungokon ezt jobban megfigyelheted 1 telefonos boltban ahol ki vannak állítva a telefonok.

Én azt javaslom, hogy égesd be jobban, és akkor tuti cserélik gariban. Így még nem vészes

2014. nov. 25. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyetlen gondom van > nincs meg a garancialapom (nem az én hibámból). Csak a számla! :(


Kerüljem a kék színű témákat a hosszabb életért cserébe?

2014. nov. 25. 16:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a Note 2-m nem égett be 2 év alatt. Habár ha az óra után beleléptem a böngészőbe, meglátszódott az óra 1 picit.


A garilapodat nem találod, vagy elvesztetted? Mert Azért megérné kicseréltetni, mert 40ezer 1 kijelző.

2014. nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem a készülék árától, hanem a technológiától függ. Pentile alpixel elrendezést is emiatt használják, mert ezáltal nagyobb méretűek lehetnek a kék subpixelek->tovább bírják.

"Természetesen" lehet ez még rosszabb is, próbáld meg pl zöldre cserélni a témát, mivel azok a subpixelek a legtartósabbak. (Nem is értem Samsung designereit.)

Szerintem megpróbálhatod garanciába kicserélni, ismerős Nexus S-ének a processzor melegedése miatt színeződött el egy foltban a kijelzője (szintén AMOLED), és cserélték, többször is.

2014. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!