Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért mondjá (tok) hogy a...

Miért mondjá (tok) hogy a drága androidok, és a WP, iOS bármelyik készüléke sosem akadnak, fagynak, állnak le?

Figyelt kérdés

Maga az okos telefon egy olyan rendszer, amit lehetetlen hiba nélkül létrehozni?


Azt mondják az android laggol.

De e Nexus nem!

Nem egy esetről olvastam amiben a Nexus telefon beakadt!

Azt mondják a drága erős hardverűek nem akadnak!

Nem egy Samsung s4-s5-ről olvasok mindenféle hiba üzenettel leálló kameráról, akadásról!


De térjünk át az iOSre!


Azt mondják az iPhone telefonokat úgy csinálják meg, hogy mindegyik ugyan olyan, tehát hozzá írják a rendszert! És sose fagy le, akad meg, zárja be a safarit az iPhone!

Nem egy esetről olvastam amiben ez történt, és kékhalálos is volt!


WP:

Állítólag olyan kicsi a rendszer követelménye, hogy egy 500mb os Lumia is úgy megy mint egy 2 gigás!


Na ezt hogy?


Tehát mitől vannak mégis ezek? Nem lehet olyan rendszer csinálni ami hibátlanul működik? Egy NASA gép is összeomolhat?


Mindegy milyen telefont veszek senki nem fogja rá tenni az életét, hogy soha de soha nem fog megakadni a telefon, bezárni a böngészőt hibaüzenettel, és újraindulni magától?



2014. nov. 26. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt az akadozós dolgot.

A legtöbb ismerősöm havi 100 ezerért dolgozik, de neki csúcskategóriás telefon kell, mert az nem akadozik, magyarul ő ezért vesz Iphonet.

Persze, akkor nem is azért, h az eszét csinálja....

2014. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tengor ***** válasza:

Nincs tökéletes rendszer. Mindnél bonyolultabb a rendszer annál több hibalehetőséget rejt magában. 1-2 űrhajó sajnos lett már az enyészetért (volt, hogy banális hiba miatt), pedig azokat a NASA csinálta.

Bármelyik telefont meg lehet akasztani, ha telepakolják mindenféle vackokkal, amik egymással versengve futnak CPU-t és memóriát használva. Azon persze lehet vitatkozni, hogy az Androidhoz 3 programot kell feltelepíteni ehhez, a WP-hez meg 4-et és akkor a WP így mennyivel jobb, de sok értelme igazából nincs.

Ha normálisan használják a telefon, akkor kellő biztonsággal működik mindegyik.

2014. nov. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hát kérdező inkább az alapokról kérdeznél. Lehet több hasznát vennéd.

Ez az akadozás, laggolás dolog már hülyeség. Le megy a fps az ui-ban vagy a szávszélesség gyengesége miatt laggol a menü vagy ezt hogy kell elképzelni? Milyen mikor egy mobil beakad? Hová akad bele az ágyba?

Van tökéletes rendszer. Relatív persze, de ha azt nézzük mind az. Ilyen akadás meg fagyás dolog nem az operációs rendszer hanem a hadver szegénysége miatt van. Szép is lenne ha egy os úgy jönne ki hogy beakad stb marhaságok. Nem 1995 van kérem.

Azt mondják a NAGYON OLCSÓ androidos telenfonok "laggalolnak" (samsung poket neo és társai) A nexus nem.

A nexusokon van az az android rendszer amit a google csinált. A szűz teljesen frankó rendszer. A nexus referencia mint az ipohne-ok lumiák. Magáról az android rendszer hiábái ott kezdődnek mikor a gyártók ilyen-olyan romokat nyomnak kifelé. Saját képükre formálják a rendszert. Több kevesebb sikerrel. Na és akkor itt van a szóban forgó samsung touchwiz romja. Nekem s3 is van. Nincs vele semmi gondom. Gyári jb-t használok rajta. Egyesek szerint ez a touchwiz rom ritka szar lett stb stb. Nekem nincs gondom vele dehát na. De tegyük fel ez a samu rom több memót eszik mint pl egy sony-é vagy bármeik gyártóé. Ezt a fajta jb át ui-zot romot felrakják egy s3-ra amiben 1GB ram van és egy poket neora amiben meg 256 (azt hiszem). Na itt nem nem mind1 mennyi rammot eszik és mi. Ezért van az olcsó húsnak híg leve és a sok fikázás. Mert van aki világot akar váltani és egy mobil os-t minősíteni egy nagyjából ezer forintot érő telefonnal.

Ezer "fajta" android van. Sok nem egyforma. Egyik modellen jobban másokon kevésbé jobb van! No és mindent már gyártón belülre is lehet/kell értelmezni.és akkor gondold el mennyi telefon gyártó van, mennyi model és mennyi gyártói rom. Mennyi szar hardverű telefon. De a legfőbb ok az hogy minden szarra fel lehet rakni az androidot. Nincs meszabva a norma mint a két komkurensnél. Az androidnak az a hibája hogy nincs hibája! Mindenki azt csinál vele, belőle amit akar. A rengeteg félkegyelmű fejlesztő is. Akik ilyen olyan appok-at doban fel ami lehet inkompatibilis, rosszul megírt. Nagyon komplex ez az egész android dolog. Szinkronban,öszhangban azért teljesen soha nem lesz ennyi model, szoftver mellett. Mintahogyan annak idején mondta a nokia lehetetlen hogy minden eszközön egy egységes oprendszer fusson hibák nélkűl. Többekközt ezért sem volt android nokia. (volt egy x valamennyi) A nokia elaludt a sybiannal és emiatt majdnem tönkre is ment a volt wcpapír gyártó cég. Ha az ms nem veszi meg, totál csőd lett volna nekik. A kutyának se kellett nokia. De most sem nagyon.


Wp-nek nem kissebb a rendszer követelménye az androidnál! Nagyon jó példa erre a huawei y300 telefon. Amiben: coretx a5 armv7 2x 1ghz cpu és 512mb ram van benne. Egyszerűen bámulatos sebbeségeket produkál. A gyári rom pedig nagyon jól meg van csinálva rajta. Egy lumia 520ban sincsenek jobb dologok a gpu-n kívűl. Sőt a y300ban van vaku,előlapi cam, állapotjelző led és még a gombsor is világít. :) Ezeken kívűl a két telefon nagyjából ugyanaz. Böngészés közben egy 512mbos lumia is betelik simán ne aggódj. ;) A broswer broswer a ram meg ram ugyan úgy minden rendszeren! :)

Csörögni meg rezegni nem tudnak egyszerre a lumiák. ;)


Kékhalált biztos nem kapott egy ipohne. Egyrészt azért mert windows-on hívják így, másrészt meg egy unix like ios biztos nem fog krenel panicot kapni. Ez hülyeség. Ahhoz már egy szép hw hiba kellene vagy egy inkompatibilis driver. Aminek kicsi az esélye. :DD

A három közül ez a leglekorlátozotabb rednszer.


Utóbbi két rendszer csak azért élvezz jobb hírnevet az androiddal szemben mert refernicák,zártak, nincs belőlük annyi! Kevesebb a hírnév elbaszhatósági esély. De tényleg csak ennyivel jobbak. Csak hát ezt sokan idióták beismerni.


Még annyit az androidról hogy az egy nyílt, ingyenes rendszer. Bárki bármit fejleszhet (tehet vele) rá ingyen.

2014. nov. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én iOS oldalról tudok írni.


A megbízhatóság nem arról szól hogy hibátlan, hanem hogy kicsi a valószínűsége hogy hiba keletkezik, de ettől függetlenül megvan rá az esély. Annó egy iPhone 3GS-t használtam 3 évig, két kezemen meg tudom számolni hányszor fagyott le, de azok is csak az alkalmazások voltak voltak. (home gomb dupla klikk->alkalmazás bezár és problem solved) Maga a rendszer néhány "röccenésen" és néhány másodperces akadásokon kívül semmit sem produkált. Jelenleg 5C-t használok már egy ideje, eddig ezzel még nem volt probléma. (azaz volt, de ott is az alkalmazás volt a ludas, 4-re volt írva és nem készült el az 5C-re való változat. De ilyenek hogy újraindult meg hibaüzenettel bezárt még nem volt. (azaz volt nálam olyan javításra, de azok mind jailbreakeltek voltak)


Egyszer volt egy hatalmas baki ami egy frissítéssel jött. Megfektette az egész telefont, a térerőt dobálta, akadt, fagyodt, újraindult, stb. Szerencsére pár óra alatt orvosolták a hibát de ez akkor is egy hatalmas baklövés volt.


A Blackberry készülékek megbízhatóságait is ezen a szinten említeném. Marha jó kis készülékek.


A megbízhatóságot pedig elég egyszerű előre jósolni. Egy adott op. rendszert hány féle hardveren akarják használni. Az op. rendszer módosítása lehet a változó. A Microsoftnak is majd 15 évébe került egy megbízhatónak mondható Windows-t csinálni.


De hogy egy másik példa is legyen. A komolyabb cégek és bankok szerverei saját op. rendszert használnak amiket a szervergép gyártója készít/készíttet rá specifikusan a szerverben lévő hardverekre. Nah, múltkor egy nagyvállalkozásban lévő Oracle szervergépből a gyári frissítés csinált egy 2 és fél millió forintos fémszobrot, úgy megfektette. Pedig ezek már magas megbízhatóságú rendszerbe tartoznak.


Amit pedig észrevettem a kérdésedben a WP-nél hogy kevered a megbízhatóságot a kompatibilitással/optimalizációval. A megbízhatóság egy adott program hibaszázalékának a megbecsülése. Az optimalizációra tipikusan jó példa a játékkonzolok. Az XBOX 360 10 évig volt szolgálatban és viszonylag komprumisszummentesen képes volt futtatni a játékokat ugyanazzal a hardverrel.

2014. nov. 27. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!