Ios vagy android?

Figyelt kérdés
Iosról tapasztalatok? Olvastam,hogy az elég zárt meg hogy csak az iosos programok stb.. Meg hogy Iphone csak Iphonnal kommunikál :D Androidot használtam már szóval azzal képben vagyok,de az Iphonnál az alkalmazások van hogy drágábbak ,mint a play áruházban? Megéri azt a sok pénzt az IPhone?
2014. nov. 30. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt korábban androidos készülékeim voltak , nem volt velük bajom .. De most iPhoneom van es sokkal jobb . Nekem nagyon tetszik az iOS . Sokkal átláthatóbb ..egyszerűbb stb . Én nem töltök le ra fizetős Appot , mégis minden rajta van amire szükségem van . Hogy érted , hogy iphone csak iphone - al kommunikál .. 0.o kifejtenéd ? 😉
2014. nov. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem ott ment el a kedvem az Ios-tól mikor az én "vacak" java-s- gombos telómon mutattam egy képet havernak ami tetszett neki, át akartam volna küldeni de azt mondta nem tudja fogadni blútúcon, és inkább lefényképezte a kijelzőt :D Hát bazze egy majd 200ezres telefonnal...

Nem tudom manapság mi a szitu ,biztos megoldották már,de ez igencsak rontott a márkához való hozzáállásomon.

2014. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

iOS valóban zártabb, mint az Android. De mit is jelent ez pontosan? Legfontosabb, hogy csak az AppStore-on keresztül telepíthetsz rá alkalmazásokat, és oda csak az kerül fel, amit az Apple engedélyezett. Tiltott például olyan böngésző, ami nem az Apple böngésző komponensét használja (ezért sincs pl Firefox), és privát API-kat használó alkalmazások (míg Playben simán letölthetsz olyat, ami root jogokat igényel futáshoz), illetve úgy általában, mindent átnéznek feltöltés előtt. Cserébe amit leszedsz, az nagy valószínűséggel meg fog ütni egy minőségi mércét, és abban is bízhatsz, hogy nem fog észrevétlenül adatot lopni a háttérben.

Kezelőfelületet sem tudod komolyabb mértékben befolyásolni, nincsenek Launcherek, mint Androidon.

Valóban vannak olyan technológiák, amelyek csak iOS-es (illetve OS X-es) eszközök között működnek. Ilyen pl a fájlküldést lehetővé tevő AirDrop, az üzenetküldésre szolgáló iMessage, illetve a (video)telefonhívást lehetővé tevő Facetime. Ez utóbbit egyébként úgy jelentették be, hogy idővel megnyitják, de úgy látszik, nem lett belőle semmi...

AppStore-ban sok alkalmazás fizetős, de nem kell óriási különbségekre gondolni. Ennek egy oka van: Android esetén sokkal kevésbé jellemző a fizetési hajlandóság, ezért a fejlesztők más modelleket követnek, pl reklámot raknak az alkalmazásba. iOS-en pedig megveszed ~1 dollárért, és soha nem látsz egy reklámot sem. Mostanában ugyanakkor (sajnos) megjelent iOS-en is a freemium modell, azaz használhatod ingyen, de bizonyos szolgáltatásokért (vagy játékban fizetőeszközért) fizetned kell.

"Megéri azt a sok pénzt az IPhone?"

Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Számomra megérte, de ebben jócskán szerepet játszik az is, hogy a többi platformmal komolyabb problémáim voltak.


#2: nem oldották meg, nem is fogják. BT file transfer iránti igény manapság elég niche market az Apple célcsoportját jelentő nyugati piacokon, mind Samsung (S-Beam) mind iOS (AirDrop) kínál kényelmesebb, gyorsabb megoldást. (Mondjuk nem tudom, Kínában mennyire szeretik a népek, ha odavannak érte, akkor lehet, hogy idővel mégiscsak bekerül.) Ugyanakkor ha jailbreakeled, iBluetooth elvileg alkalmassá teszi rá. (Nem próbáltam.)

2014. nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem bántásból de ez is megerősíti hogy ez egyfajta sznobmobil, amire még technológiailag is ráerősít hogy csak márkán belül képes kommunikálni, nem vegyül a "pórnéppel" jó hogy hanghívást még engedi egy nem ipfonossal.

Szóval inkább android, mert az szabadon kommunikál, jóval nagyobb teret enged a felhasználónak, letölthető kismillió alkalmazást hozzá ingyen.

2014. nov. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igaza van az előttem írónak. Meg azért az elég vicc hogy nincs benne FM rádió...
2014. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"egyfajta sznobmobil"

Maximum idehaza, ahol egyrészt a fizetésekhez képest is drága, másrészt szolgáltatók is magasabb áron mérik, mint tőlünk nyugatabbra. Manapság tartalommegosztás főleg interneten keresztül (FB, email, millióegy cross-platform chat alkalmazás) történik. Még egyszer: nem mi vagyunk a célcsoport (bár már nálunk is alig használják, persze őket nem vígasztalja a tudat, ha pont ez kell nekik), sem a közel-kelet, ahol még aktívan használják a BT-t.

Apple mindig is ügyelt arra, hogy csak olyan funkciót rakjon készülékeibe, ami "bolondbiztos", és egyszerűen használható. BT FileTransfer nem ilyen. Mi kell pl fájl küldéséhez? Odalépsz Bélához, akinek át akarod küldeni a képet, amit róla lőttél. Bekapcsoljátok a BT-t (de ezt legtöbb készülék automatikusan megteszi, ha küldeni akarsz valamit). Jön a párosítás. Először keres a készülék, majd kijelölöd a céleszközt, ahol megadod a generált (általad kitalált) kódot. Vagy, újabban összehasonlítotok két generált számot. Aztán jöhet a küldözgetés, BT 3.0 óta ~Wifi protokollal (mert BT túl lassú hozzá, de a lényegen nem változtat).

AirDrop? Kiválasztod a képet, megosztási opciók közül az AirDropot (ha ki van kapcsolva a Wifi és BT, bekapcsolja). Rövidesen megjelenik az ismerősöd ikonja (ha fent van a telefonkönyvedben), kiválasztod, és át is küldi Wifin a fájlt. Annyi eltérés van másik kettőhöz képest, hogy előnézeti képet is küld, ezért Béla tudja, mit fogad el.

Samsung féle S-beam? Kiválasztod a képet, hozzátolod a másik Samsung telefonhoz (amin engedélyezve van az NFC), át is küldi Wifi-Directtel. Gyors és ötletes, nem is értem, miért nem része az alap AndroidBeamnek.


#5: megint csak, főleg nyugati, azon belül is US piac. Újabb Galaxy-k is követik ezt a trendet.

2014. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szóval mi idehaza nem vagyunk célcsoportja az almás cégnek. Akkor szerintem meg is van válaszolva a kérdés...


Mellesleg nekem (mint nem célcsoport tagnak)sokkal praktikusabb egy olyan szabvány mint a bluetooth ,amihez nem kell mobilnet előfizetés, térerő és 3-4 G ,se wifin nem kell lógni ,mégis bárkinek átmegy az adott kép vagy zene vagy szöveg. Pl sokszor vagyok olyan helyen ahol nincs térerő mert zárt vasbeton épület. Ha ott áll mellettem az akinek küldök, akkor nehogy már fészen meg emailen küldjem át neki a képet.Ez minden csak nem praktikus. Lehet fészbukja nincs vagy nem publikus,emailcímét meg nem is akarja megadni (vagy én nem akarom) A párosítást meg egyszer kell megcsinálni utána már megjegyzi a készülék és mehet a küldés oda vissza. Oké hogy bizonyos márkáknak van saját kis küldőcsatornája hogy örüljenek egymásnak mint márkatársak,de nem kellene elzárkózniuk már régesrég elterjedt bevált szabványoktól és elférne abban az árkategóriában egy filléres blútyúk chip.


Az Iphone divatos jól összerakott minőségi teló és egyfajta státuszszimbólum. Hülyebiztos is, de ezt a túlkorlátozott oprendszerével éri el, ami sokaknak meg nagy hátrány. Mindenki eldöntheti neki mi kell, bár én keveslem a mobil oprendszerek választékát ,lehetne még konkurencia.

2014. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Szóval mi idehaza nem vagyunk célcsoportja az almás cégnek."

Fejlesztési szempontból nem igazán, azaz nem a mi igényeinket fogják tekinteni, mikor eldöntik, hogy nézzen ki a telefon szolgáltatások szempontjából. De még egyszer: erre már nálunk sincs kifejezetten nagy igény (még a legtöbb "de nincs benne bluetooth" hiányosságot felhozó sem tudta megválaszolni, Ő mikor használta utoljára, ha feltettem neki a kérdést), még ha nyilvánvalóan nem is tűnt el. Nekem speciel 4 éve "jött volna jól" utoljára, egyszer, mikor egy húgomról szerencsés pillanatban lőtt képet akartam átküldeni öcsém dumbphone-jára vendégségben. Aztán helyette odaadtam a telefont, mint kerülőmegoldás. BT chip természetesen van iPhone-okban is, hisz pl AirDrop is azt használja közelség-ellenőrzésre (ki van melletted), és ahogy említettem, JailBreak után fájlküldésre is van megoldás.


"Mindenki eldöntheti neki mi kell"

Pontosan, erről van szó. Aki pl elképzelhetetlennek találja a Bluetooth-t, vagy az FM-rádiót, az ne vegyen iPhone-t. Ugyanígy, aki hosszú terméktámogatást szeretne, illetve hogy érdemben jöjjenek ki szoftverfrissítések, válasszon iPhone-t. (Vagy Nexust, bár ott a bugok javítása nem éppen jelent prioritást, ahogy tapasztaltam.)


A több mobil oprendszernek meglenne az a hátránya, hogy kevesebb alkalmazás készülne el a kisebb platformokra, hisz az a pár %, Android és iOS után fennmaradó piaci részesedés is szétaprózódna. Tőlünk pl mostanában (értsd: szűk éve) kezdtek el WP-s szoftvereket is kérni iOS és Android mellett.

2014. nov. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!