Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Cortex a7 4 magos processzorná...

Shadow087 kérdése:

Cortex a7 4 magos processzornál miért csak 2 mag működik?

Figyelt kérdés

Volna egy Cortex a7 4 magos procival szerelt mobiltelefon készülékem, és a 4 magból, csak 2 aktív. Ez mitől lehet? Illetve hogyan tudnám aktiválni mind a 4 processzormagot? Már sok módszert megpróbáltam, de egy sem működik, a telefonom ROOT -olva van.


Köszönöm az értelmes válaszokat!



2014. dec. 1. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Kínai?
2014. dec. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, pót telefonnak szereztem, de lehet, hogy hülyeség volt. Egyébként minden működik rajta.
2014. dec. 1. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Kicsit lódítottak. :D
2014. dec. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

CPZ-z progit felnyomtam rá: CPU0 - 1001 MHZ

CPU1 - 1001 MHZ

CPU2 - stopped

CPU3 - stopped


Valahogy így néz ki a buli. :D

2014. dec. 1. 20:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert éppen nincs szükség a 4 mag számítási teljesítményére.

Ha 4 mag menne, nyilván többet fogyasztana.

Akkor meg az lenne a bajod, hogy hamar lemerül.

2014. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
..hát figyelj, inkább hamarabb merülne le, mint tetű lassú legyen. :D Szerintem egy Android 4.4.2 -nek elég kevés két mag nem? Egyébként ezzel kapcsolatban már olvastam nem is egy cikket.
2014. dec. 1. 21:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Pontos?
2014. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a másik 2 mag akkor aktiválódik ha jobban meghajtod a készüléket. Mondjuk egy komolyabb játék vagy valami. Nem?
2014. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a gond, hogy a gpu-z ugye 4 magot lát, és abból 2 dolgozik, míg az antutu 2 magot lát. Na, most gondolkodj. :D Az antutu benchmark -nak mind a 4 magot ki kellene hajtani a teszt során nemde? Azért ez érdekes. :)
2014. dec. 1. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!