Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonnal hogyan tudnék...

Telefonnal hogyan tudnék internetezni wifin?

Figyelt kérdés

Tehát arról van szó, hogy a telefonom érzékeli az itthoni számítógéphez rendelt netet, (wifit), de a telefon nem csatlakozik fel a netre.


Azt írja ki, hogy az adatforgalom elfogyott. Sajnos nem értek hozzá, sose volt internetezésre alkalmas telefonom eddig. Mit kell csinálni hogy menjen rajta rendesen a wifi?


2014. dec. 5. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
milyen telefon, milyen rendszer. Amúgy ha az adatforgalmat hiányolja, akkor a mobilhálózatra akar felmenni. Ha a wifi adó be van kapcsolva akkor autómatikusan azon keresztül akar felmenni a netre, nem a mobilhálózaton át. Ergo mintha ki lenne kapcsolva a wifi vevője.
2014. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szóval, ha wifivel akarok netezni, akkor nem kell adatforgalmat rendelnem?(vagy nem tudom azt sem hogy azt hogy kell)


Pedig a wifit érzékeli, és be is kapcsoltam a telefonon, de ha el akarom indítani a netet, akkor az adatforgalomra panaszkodik. Még nagyon új nekem ez, nem igazán esik le mit csinálok rosszul:)


amúgy samsung galaxy y gt 5360-as telefon

Operációs rendszer Gingerbread (Google Android)

2014. dec. 5. 17:57
 3/5 A kérdező kommentje:
most megtaláltam valami beállítást a telefonon, hogy az itthoni wifit használja, de megszakítja a csatlakozást. Pedig a wifivel semmi baj nincs, a gépen is működik. A jelszót is beírtam, de nem megy. Megszakítja.
2014. dec. 5. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:

ha otthon akarod wifi-n használni, akkor nem kell rendelned adatforgalmat, az úgy teljesen ingyenes. Ha bárhol az utcán akarsz netezni, akkor kell csak mobilinternetre befizetned.

A konkrét android rendszert sajna nem ismerem, de beállításoknál a wifi v mobilhálózatoknál be van kapcsolva a wifi, és megjelenik az otthoni hálózat neve, amire belépsz, és elmented a jelszót, akkor ki is szokta írni, h csatlakoztatva. Ha ez van, akkor a wifin rajta vagy.

Ekkor mennie kéne mindennek, mivel minden telefon először az ingyenes wifin akar kapcsolódni az interbetre, utána ha az nem megy, akkor marad a mobilnet, ha za engedélyezve van.

2014. dec. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

még amit el tudok képzelni, h a wifid beállítása rossz. Azt te csináltad? Lehet úgy van lekódolva, h be kell adni ott a használni kívánt készülékek mac kódját.

Ha ahoz nem értessz, akkor menj el valahova, ahol vagy ingyen wifi van, vagy 1 ismerőshöz, és ott próbáld ki, h fel tudsz e menni a netre. Ha ott igen, akkor a wifi router beállítását kell módosítani :)

2014. dec. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!