Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 6 külföldről való...

Iphone 6 külföldről való megvétele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most szeretném leváltani a régebbi iphone om a 6 osra , nézegettem interneten olx stb oldalakon 180 ezer ft körül árulják. Német ebayon néztem ugye akkor ha onnan rendelem nincs vám +áfa mert eus . 150 ezer ft körül van. Ha innen megvenném az aktiválatlan Iphone 6 ot beaktiválom itthon lehet e valami hátrányom belőle mintha itt venném meg 30-40 ezer ft okkal drágábban. Gondolok én arra hogy a garancia hogy működik illetve hogy akkor Magyar nyelvre átlehet e állítani a telefont, persze független lenne a telefon hogy menjen a hazai szolgáltatóval. Köszönöm előre a válaszokat



2014. dec. 8. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi hatranyod nincs belole,vilaggarancia van ra imei vagy s/n alapjan ,meg papirok sem kellenek az ugyintezeshez. Mindegyikben van magyar nyelv,de ketlem,hogy egy forinttal is olcsobb lenne,mint az itthoni atlag ,en legalabbis nem talaltam ilyet,amikor kerestem
2014. dec. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

azért a világgarancia nem igaz az iPhone-okra, az csak hivatalos formában a vásárlási országban érvényes, ennek ellenére itthon az EU-n belülről vásároltakat is gariztatják rendesen, tehát lesz rá garancia alap esetben. Akkor szívhatod meg, ha esetleg kiderül, hogy alapból nem németországban lett véve, hanem EU-n kívül, mert akkor nem tudnak a garival itthon mit kezdeni. ez persze még nem lenne így sem akkora gond, ha ennyivel olcsóbb, különben 180-ért itthon is maximum gsm boltos garanciát kapsz hozzá. ha szerencséd van, és nem romlik el, amíg nálad van, akkor nem is fontos.

aztán még itt jönnek a váratlan problémák. te látatlanban megveszel jó messziről egy olyan dolgot, amiről csak egy hirdetésben állítják a dolgokat, az meg megy itt is olx-en, hogy zsírúj, aztán kapsz egy iPhone dobozt benne egy angol-magyar zsebszótárral. nyilván nem szerencsés azután németországba futni a pénzed után...de nézhetjük úgy is, hogy ilyen sok pénznél már az a 30-40ezer Ft különbség nem is olyan hatalmas, de ez persze te döntésed, lehet, hogy 150ért megvennéd, és tényleg olyan, amilyennek írták, rendesen garival, de ha nem, akkor buktál 150ezret...

2014. dec. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazabol apple en le check eltem az imei et az eszkoznek es ki irta h iphone 6 feher es kerjuk aktivalja az eszkozet szoval tenyleg nincs aktivalva , koszonom szepen mindenkinek a hasznos valaszait.
2014. dec. 8. 23:37
 4/4 anonim ***** válasza:

azért azzal is vigyázni kell. autóknál szokott ez gyakori lenni, hogy vannak emberkék, akik minden hirdetésben írkálják az üzeneteket az eladónak, hogy legyen kedves küldjön már egy alvázszámot, mert ellenőriztetné az autót...majd ezután felrakja a kamuhirdetést, tőle is kérnek alvázszámot, ő meg leírja a megszerzettet, és a gyanútlan vásárló meg utánanéz, és látja, hogy hmm, tényleg ez az az autó stb.

szóval ez simán előfordulhat iPhone-oknál is.

2014. dec. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!