Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 6 plus? (sok kérdés)

Iphone 6 plus? (sok kérdés)

Figyelt kérdés

Sziasztok lehetőségem van rá, hogy telenornál vegyek 2 év rabszolgaságért egy ilyen telót xD

De lenne pár kérdésem:


1. Zárt rendszer mennyire zavaró?

2. Jailbreak van-e rá

2.1 Ha van rá akkor ha valami gond lenne vele mennyire egyszerű a vissza állítás, nyomtalanul?

3. Aku mennyit bír?

4. Zene másolás mennyire bonyodalmas (tudom az itunes dolgot, de régebben volt alkalmazásom amivel ipodra másoltam zenét lazán az itt is megy nem?)

5. Szaggatás/ laggolás még van? (kezdetben legelső iosnál láttam, hogy volt egy kicsi néha most ez hogy megy?)

6. Mennyire melegszik játék után?

7. Hangszóró/Füles mennyire jó?

8. Ez a "bend/hajlítás" mennyire valós?

9. Mennyi "ingyenes" alkalmazás van rá? (tudom, hogy ioson néha még a levegővételért is fizetni kell azért kérdezem XD)

pl: játékok, progik

Gondolom itt nincs file kezelő mi?

Fordító program, mint a google translate?

Adblock esetleg?

10. Ikont/háttérképet lehet beállítani?

(mondjuk mint droidon, hogy ahogy mész 1.2.3.4 oldalon a kép is gördül

11. ingyenes cuccokban reklámok mennyire zavaróak?



Válaszokat előre is köszönöm, kicsit sok kérdés lett XD

Véleményeket is várok főleg tulajoktól.



2014. dec. 11. 12:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Ezekre nem tudok neked valaszolnibde ahogy olvastam origamizni jo lehet vele
2014. dec. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

[link]

Jah xD

De ilyen választ nem akarok, mondjuk fanboy válaszokat sem >_<

2014. dec. 11. 13:37
 3/19 anonim ***** válasza:
8%

Mondjuk en a helyedben

640 euros kütyü miatt nem kötném le magamat 2 evre

Havi mobikszamlam 2 eur korul mozog

Elofizetesnel egy honap kb 40 euro korul lenne + a keszulektol fuggoen hozza kell fizetni

40 eur 24 honapra 960 eur + keszulek x eur

960 eur helyett fizetek 2 ev alatt 48- 50 eurot , sms hivas legszuksegesebbek

Hasznaltan megveszek egy jobb keszuleket pld amikor a z1 kijott 380 eur korul mozgott hasznaltan 250 ert megvettem akkor

Nos egyszerre kell kifizetni a penzt de 250 eur + 50 az is csak 300 es nem 960+keszulek ket ev ez is az is

Nezegettem a z2 pld az megy 350 korul de tudnak egyet 240 ert most de varom a z4 est, mindig van valaki aki eladja olcsobban dobozostúl mindenestől csak türelemmel kell kivarni

Csodalkoznak az emberek hogy nincs penzuk amikor a mobil elofzetes 2 ev alatt par honapos fizetest kihuz a zsbükből

2014. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
csak előfizetésre tudok venni telót
2014. dec. 11. 16:40
 5/19 anonim ***** válasza:

Megpróbálok legjobb tudásom szerint válaszolni :D


1. Engem nem zavar, átlagfelhasználónak inkább előny a zárt rendszer (ha nem fejlesztesz, meg ilyenek)

2. & 2.1 Van, erről nem tudok sokat, szerintem visszaállítható

3. Elég sokat, átlagos használat mellett 2-4 napot is akár

4. Egyáltalán nem bonyolult, egy számítógép kell hozzá iTunes-szal, pár egyszerű lépéssel szinkronizálhatod a zenéket

5. Nincs szaggatás, még iPhone 5s-en sem

6. Nem melegszik zavaróan, alig észrevehető, tokkal semmi

7. A telefonhoz adottak között jó füles, viszont nem összehasonlítható a drága prémium fülesekkel, de átlagfelhasználásra bőven jó

8. Ha nem ülsz rá, vagy nem hajlítgatod, hogy feltedd youtube-ra, akkor nem fog elhajlani

9. Az alkalmazások nagy része ingyenes, amit zárójelben írsz azt kár volt leírni

9.1 Attól függ, milyen fájlokat szeretnél kezelni

9.2 Van(nak) fordítóprogram(ok)

9.3 Van

10. Lehet, a kép nem gördül, csak panorámaképpel

11. Ez attól függ, hogy téged zavar-e, engem nem nagyon zavar legtöbbször

2014. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

1. Engem nem zavar. Az ios 7 és 8-ba sok olyan funkció került bele, amit régebben csak jailbreakkel lehetett megoldani.


2. Ez nem telefon kérdése, hanem, hogy éppen milyen verziójú operációs rendszer futa rajta. Jelenleg 8.1.1-ig van használható jb, de pár csapat már dolgozik a 8.2-es verzió jailbreakelésével is (állítólag már létezik, de még nem adták ki, nehogy javítsa az apple a hibát amit használ). A jailbreak előtt kell egy biztonsági mentést csinálni a tiszta rendszerről, ha ez megvan, akkor csak egy szimpla restore eltünteti a jailbreaket, ha valami gond van vagy nem tetszik.


3. Nálam ha netezek (lte) sok órán keresztül játszok, videót nézek youtubeon, akkor is több mint egy napot bír ki. Normál használat mellett (telefon, e-mail, kis net) 2 napot kibír.


4. Vannak alkalmazások az ituneson kívül is, de az sem bonyolúlt. Csak betallózod a kívánt albumot majd szinkronizálod azt a telefonnal.


5. Szaggatást nem tapasztaltam ez már az iphone 4 esetén se volt jellemző, pedig az 4 éve jelent meg.


6. Az én telefonom nem igazán melegszik, bármennyit használom és az se biztos, hogy a játék miatt van, lehet csak sokat szorongatom. :D


7. A hangszóró telefonhoz képest elég jó, sokkal hangosabb mint az régebbi verziókban. A füles nem rossz, de én nem szeretem a gyári agybadugós verziót,ezért egy sennheiser fejhallgatóval használom általában, kivéve ha nem akarom cipelni.


8. Van pár ember akinek sikerült összehozni, főleg a két hangerő szabályozó környékén jellemző, hogy meghajlik, de ez nem magától történik. Komoly erőhatás kell ennek eléréséhez, azt hiszm úgy 40 kilónyi erőt mértek amikor kibukott ez a botrány. Ez főleg azoknál jön össze akik véletlenül ráülnek.


9. Sok ingyenes alkalmazás van, a nagyobb programok (google cuccok, spotify, twitter, facebook stb, stb) kivétel nélkül mind ingyenes. Ezenkívül naponta vannak akciók amikor a fizetős játékok/ programok is féláron vagy ingyen vannak. Filekezelő is akad, de jailbreakkel például az ifile program is telepíthető, ami rendszerszintű filekezelést biztosít. A google szolgáltatásait böngészőböl is tudod használni a translatet is. Adblock jailbreakkel telepíthető.


10. Ikon változtatáshoz vagy jailbreak kell vagy megpróbálkozol az appstoreban található programokkal, de ezt még nem próbáltam, mert sosem éreztem szükségét, hogy lecseréljem az ikonokat. Szerintem szépen vannak elkészítve (mindig meglep ha megnézem az androidon lévő ikonokat, hogy mennyire nem figyelnek oda a kinézetre, pedig ugye a kijelző minősége nem szab határt a felbontásnak. Arról lehet vitatkozni, hogy mennyire csicsásak az ios ikonjai, de az tény hogy szépen vannak kivitelezve). A háttérképet a beállításokból tudod állítani gyárilag, de ha találsz egy szép hátteret a neten böngészés közben letöltöd és eldönthetted, hogy a zárolt képernyőre (ami akkor látszik ha bekapcsolod a telefonod és még nem lépsz be a főképernyőre) akarod beállítani vagy a főképernyőre. Amit a főképernyőre beállítassz az a kép látszik minden oldalon amikor lapozol az alkalmazások között.


11. Engem nem zavarnak, nem úgy kell elképzelni mint a számítógépen, hogy felugrik egy ablak és amíg rá nem kattintassz nem látsz tőle semmit, hanem általában bannerek jelennek meg az oldal szélén vagy tetején. Az alkalmazásokon belül meg nem iphone függő, hogy mik jelennek meg, hanem az alkalmazás fejlesztőéjé. Általában ezek az adott cég többi játékát promózzák, sokszor plusz pontokat lehet szerezni, ha rájuk kattintassz. :)

2014. dec. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. dec. 12. 18:51
 8/19 anonim ***** válasza:

1. Engem egyáltalán nem zavar. Nem akarok mindenféle támákat és apróságokat variálni, tehát nekem mindegy. Persze kinek mi a jó, ezt neked kell eldönteni.


2. Igen, a jelenlegi legújabb iOS re van.


2.1. Teljesen egyszerő, egy restore mindent ledarál a telefonról és szoftveresen olyan lesz mintha akkor jött volna le a futószalagról. Már 2 készülékkel is mentem be applehez ami előtte jailbreakelve volt és nem volt ebből semmi probléma. Akkor van gáz ha olyan gond lesz a telóval ami miatt nem tudsz restore-t nyomni. Akkor gari az ugye nem lesz...


3. 6 plust nem tudom, nekem 5 fél napot ha melóban csend van és tudom nyomni sokat :D


4. iTunessal is lazán megy.


5. nincs


6. nem vészesen, csak annyira mint más telefon


7. a hangszóró tűrhető, nekem a füles iszinyatosan bejön. a korábbiakkal az volt agond hogy nem maradt a fülemben, az agybadugós sennheiseremmel meg az a baj hogy a basszus kiveri a dobhártyámat. az earpodsal ez nincs.


8. a plusnál szerintem eléggé valós. szűk gatya, leülés, tepsi telefon: egyértelmű hogy hajlani fog.


9. rengeteg... tényleg rengeteg


10. hátteret igen, ikont csak jailbreakkel


11. nem mindegyikben van, a gagyibbak tele vannak, de azok annyit is érnek.

2014. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi! Szerintem egyelőre várok, hogy legyen sony z3 a telenornál, ios szerintem még nem éri meg nekem.

[De legalább okosabb lettem :D]


Talán majd a kövi iphone :D

Amit hiányolnék az a vízállóság (z3-hoz képest)


Viszont még lenne egy végső kérdésem:

Jailbreak mennyire egyszerű? futtatsz egy progit azt kész is?

2014. dec. 12. 22:22
 10/19 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!