Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az a root, hogy kell...

Mi az a root, hogy kell akkumulátort kalibrálni androidon?

Figyelt kérdés
Samsung Galaxy Mini-nek az akkumulátorát szeretném újra kalibrálni. hogy csináljam? ha root kell hozzá, akkor hogy rootoljam? ha rootoltam akkor azt vissza lehet csinálni?
2014. dec. 17. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
A Li-ion és Li-poli akksikat már nagyon régóta nem kell kalibrálni.
2014. dec. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
CWM recovery-t rakd fel, ott van egy "wipe battery stats" opció. Szerintem a root nem is kell, ha csak ezt akarod...
2014. dec. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

A battery stats a system mappában van, oda írási joghoz kell a root, CWM-nek is.

Egyébként ez az "akku kalibrálás" egy nagy tévedés, semmit nem csinál, csak törli az akkuhasználati adatokat és TALÁN kicsit javítani fog azon, hogyan tudja saccolni a teló, meddig elég még az akkutöltés.

Vagy ha a battery stats törlése után éppen összevissza lesz töltögetve-merítve, akkor épphogy így lesznek fals adatai.

Ha mindenképpen mégis buzerálni akarod, akkor a battery stats fájlt 100%-ra töltött akkunál kell törölni és utána egyszer töltés nélkül hagyni elmenni 15-20% merülésre, utána tölteni újra. Ekkor a fogyasztási-merülési adatok relatíve egészséges adatokat fognak tartalmazni.

Aztán hogy ez mire jó, azt ne kérdezd. Ettől nem fog 1 nap helyett kettőt menni a teló. Másfelet sem.

Tulajdonképpen nem jó semmire.

2014. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
rootoltam, éetöröltem a fájlt meg minden, és most 6 órával tovább bírja! Köszi Mindenkinek
2014. dec. 22. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!