Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van felcserélve a menü...

Miért van felcserélve a menü és a vissza gomb a Samsung telefonokon?

Figyelt kérdés
A legtöbb gyártó (LG, Sony, HTC...) általában a bal oldalra teszik a Vissza, jobb oldalra pedig a Menü gombot. Ennek van valami oka?

2014. dec. 25. 01:38
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Nincs, a Samsung oda rakta, gondolom ki akart tűnni a tömegből. Vagy ő csinált először olyan tekefont amin a jobb oldalt van és levédette
2014. dec. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jófej:D ***** válasza:
81%
Az alap androidon (ha csak virtuális gombok vannak) bal oldalt van a vissza gomb, közêpen a home, jobb oldalt a menü. A samsungnál lehet hogy azért van fordítva mert a vissza gombot többet használjuk és kényelmesebb úgy nyomogatni, hogy azon az oldalon van. (Szerintem!)
2014. dec. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alex Fly ***** válasza:
81%
Akkor én nem láttam még szabvány telefont, mert az általam használt készülékek mindegyikén (Motorola, Alcatel, Lenovo, &c.) bal oldalt a menü, jobb szélén a visszalépés.
2014. dec. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%

A Samsung több telót ad el, mint a többi androidos gyártó. Szóval ha valaki fordítva teszi, az a többi gyártó :)


A viccet félretéve: nekik ez a dizájn. Nincs megkötés, hogy mit hová "kell" tenni. Motorolán (Defy) amúgy szintén jobbra van (a home-tól jobbra legalábbis, de ott 4 gomb van: alkalmazások, home, vissza, kereső).

2014. dec. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Egyébként jobb bal oldalt, mert a jobb hüvelyk ujjaddal nyomod a vissza gombot, jobban kézre esik mintha jobb oldalt volna
2014. dec. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jófej:D ***** válasza:
46%

3. Ilyenre gondoltam, ahol a képernyőn vannak a gombok.:

[link]

Jobb oldalt lehet hogy nem menü gomb van... Nekem még nem volt ilyenem.

2014. dec. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Jófej:D ***** válasza:

Rossz link bocsi..

[link]

2014. dec. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Jófej:D ***** válasza:

Megint rossz remélem ez már jó lesz


[link]

2014. dec. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jófej:D

Egyébként beletaláltál, ez az oka.

2015. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:
Anno a Samsung (és az összes többi gyártó) az elterjedt elrendezésnek megfelelően rendezte el a gombokat. És a közelmúltig a softkey elrendezése i ez volt, a Gógle mostanában fordította meg az elrendezését. Természetesen azok a készülékgyártók, akik hardveres gombokat használnak, nem mind követték ezt a változást. Ezért találkozhatunk ma mind a kétféle elrendezéssel (annak idején még a Google-szabvány a 4 gomb volt...)
2015. jan. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!