Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Bootloader unlock allowed:...

Bootloader unlock allowed: No->Yes?

Figyelt kérdés
Adott egy Xperia e telefon és ennek szeretném kinyitni a Bootloaderét. A probléma az hogy a telefon t-mobile függő és emiatt Bootloader unlock allowed: No van írva a service menu-ben. Már elolvastam több száz oldalt ezzel kapcsolatban és találtam olyat is hogy ha feloldom(valahogy házilag) a sim lock-ot akkor a No Yes-re változik. Ezt lehetséges megcsinálni vagy bárhogy máshogy ki tudom nyitni a BL-t vagy nincs rá esély?

2014. dec. 27. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Függő telefonnak soha, semmilyen módon nem tudod kinyitni a bootloaderét. Függetleníteni lehet, de ettől még nem változik a tény, miszerint a bootloader nyithatatlan.
2014. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor sajnos ez megy a süllyesztőbe, mert a gyári szoftver semmire se jó.

És lenne még egy kérdésem: Az elmúlt napokban vásároltam a T-mobiletól egy Z3 Compactot és nagyon fura de a telefon service menu-ében Yes van írva + a Sim locknál is úgy néz ki hogy nem kártyafüggő. Ez hogy lehetséges?

2014. dec. 27. 15:22
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyébként valaki le tudná írni hogy egész pontosan mi okozza ezt a nyithatatlanságot? És hogy egyáltalán miért pont a Sony telefonokkal van ez? Mert arra emlékszem hogy Samsungon csak egyszerűen download mode+odin és kész. Persze ott is kell egy custom kernel hogy bebootolja az Unoffical cuccokat, de a Sony esetében amúgy ott is fel tudom flashelni a romot csak aztán nem bootolja be(megoldás: PC Compation), tehát ugyanazt csinálja mint a Samsung a stock kernelel.

Lehet hogy az új SONY-kat már nyitható bootloaderel adja ki a T-Mobile?(mondjuk az elég ésszerűtlen lépés hogy kártyafüggetlenül adja ki őket)

2014. dec. 27. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:

A Z3c azért független, mert még új a kínálatban, és ilyenkor még nem a Telekom által kért szoftver van rajtuk, hanem az eredeti. Pár hét után már nem lenne ilyen szerencséd.


Egyébként azért csinálja így a Sony, mert ezzel is elveszik a kísérletezők kedvét. Meg így könnyebb a garanciát is vizsgálni, mivel ha nyitod, buktad a garanciát. Bár a legtöbb Sony telefonnál ez kijátszható, ha mented nyitás előtt a TA-t. A Samsungnál meg ott a Flash Counter egyébként, amit csak régebbi telefonok esetében tudsz visszaállítani.

2014. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt a T-mobile No-ra változtathatja egy frissítéssel vagy ezt most már békén hagyja?
2014. dec. 30. 11:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudja megváltoztatni, mivel a Te telefonod eleve mindig az érintetlen, gyári szoftvert fogja megkapni, ráadásul új TA-t nem tud csak úgy beletenni egy frissítésbe.
2014. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó hír, de én igazából nem hiszem hogy teljesen érintetlen lenne a telefonomon a szoftver, mert a szokásos T-Mobile-s dolgok mind megtalálhatók rajta(a boot animáció is) az egyetlen különbség szerintem hogy a TA partíció nem lett módosítva hanem gyári állapotában maradt.
2014. dec. 30. 20:35
 8/8 A kérdező kommentje:
*szoftvere
2014. dec. 30. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!