Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi idő után unjátok meg a...

Mennyi idő után unjátok meg a telótokat?

Figyelt kérdés
Miért cserélkitek le? Kort és nemet légyszi.

2015. jan. 1. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Egy-két hetente jönnek ki újabb és újabb készülékek, egyre több gyártó dob ki újabb készülékeket.


Aki haladni akar a fejlődéssel, vegyen kéthetente telefont. Az épeszű ember meg válasszon jól.

2015. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Általában 2 év, amikor lejár a hűségem. Többnyire elavulnak...

Bár utolsó telócseréim úgy zajlottak, hogy a 2 éves telefonom beadtam szervizbe de nem tudták javítani. Kaptam egy csereutalványt, amivel egy sokkal jobb telefont kaptam. Mivel a szerződésem nem hosszabbítottam meg (mert garanciális csere volt) így továbbra is tudtam venni akciósan telefont.


December elején így vettem egy iPhone 5C-t azt azért mert 42 ezerért adta a T-Mobil és ennyiért nem lehetett kihagyni.


2003 óta van telefonom, azidő alatt 6 telefonom volt/van, így átlagban még mindig tartom a 2 évet hiába cseréltem az utolsó negyedévben 2x is telefont...


27/F vagyok.

2015. jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
33/L Nem unom meg a telefonomat. Elsősorban arra való, hogy telefonálj vele, másodsorban (nálam) internetezésre. Ha ezeket tudja biztosítani, akkor egyáltalán nem cserélném le addig, amíg tönkre nem megy.
2015. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Jah, amúgy a telefonjaim+csere indokok:


1) Samsung R210S

Ezt 2 év után cseréltem, mert a nagymamámnak akartak anyuék venni egy telefont, ez pedig patika állapotban volt, és kifizették nekem a használtpiaci árát (asszem 3-4 ezer? :D ) és vettem aa:


2) Sony-Ericsson T610-et

Nálam volt elég sokáig asszem 3 évet. Gallyra ment a joystickja, csak 1-1 irányt érzékelt, szerviz drága lett volna... Váltotta egy


3) Sony-Ericsson K750i

Egy jó döntés volt, és árában is remek volt. Használtam 2007-2010-ig amikor a polcról lerántva betörött a kijelzője :( Aztán hónapokkal később vettem egy beteg telefont és a kettőből összeraktam egyet, azóta is működőképes. Mégis akkor 2010 októberében vettem egy:


4) Samsung Galaxy 3-ast

Akkor azért mert akkor nyitott meg a Corvin Plaza (Azt hiszem, ott a Corvin körúton) és a T nyitási akcióban 50%-kal olcsóbban adta az első 100 telefont. Gondoltam megpróbálom, hátha beleférek, nyitás előtt 1 órával én voltam a 3. :)

ráadásul akkortájt untam meg a dominot, előfizetésre akartam váltani, jó döntés volt, hogy megtettem. 21000-ért vettem. Első okotelefon, tud netezni, wifi, sok csoda, nem ecsetelem :)

Két évvel később már kezdtem unni, hogy lassú, akad, lefagy minden baja volt. Újratelepítettem, és vaterán eladtam 24 ezerért, mondjuk ezért a pénzért le kellett vinnem Győrbe...:) De még így is többért adtam el mint vettem, 2 évesen. Egy fél éve beszáltem a vevővel még elégedetten használta, lehet csak én nyúztam sokat.Helyette jött aaa:


5) Motorola Defy Plus

Jó döntés volt, a MÁV-nál a kalauzok használtak ilyet eddig, ott ismertem meg. Csepp por ütésálló, ejtettem vízzel teli kádba is, egy csepp víz nem volt benne. Rootolni kellett meg új romot tenni rá és sokáig kiszolgált. 2 éves kora környékén meghalt benne a kijelző és a gombok háttérvilágítása akkor beadtam szervizbe de nem kaptak hozzá alkatrészt :( Ezért kaptam csereutalványt, jött a:


6) Samsung Galaxy Expressz

Jól jártam a cserével. A motorolát annó 2 éves szerződéssel 24 ezerért vettem, mert kifutó modell volt. Azonban a garanciális cserénél azt mondják, hogy az utoljára forgalmazott kisker árat nézik ami ennél 101 ezer forint volt :D És ugyanúgy a kisker árlistából választhattam 101+5 ezer forint értékhatárig. Igaz így a szerződéssel 50ezerbe kerülő Galaxyt 98 ezernek számolták, de a Defyhez képest ez nagy ugrás volt. Gyors processzor, nagy kijelző, 4G stb.

Nagy fájdalmam volt az iPhone ami 112 ezer lett volna, nekem meg 106 ezer volt a keretem, azt a 6 ezret ráfizetni nem engedte a T. Viszont a cserével nem hosszbbodott emg az azóta lejárt hűségidőm. Ezért is jött jóól a november 28-ika, Black Friday amikor

7) iPhone 5C Zöld

Reggel láttam, hogy 50%-kal olcsóbb az iPhone így 42 ezerért szerződéshosszabbítással megvettem.

Nem volt semmi oka a galaxy cseréjének csak annyi, hogy mindig is iPhonera vágytam.

Mert szimplán máködik, gyors, jó stb. Aki használt már iPhonet az tudja :)


Most azon vagyok, hogy a Galaxyt kikódoltassam, és akkor a külföldi utazásaim során tudok helyi SIM kártyát használni, ami jó lenne. (Ugyanis a Motorola független volt!!)


Előbb elszámoltam ne 6 hanem 7 telefonom volt :D A T610-et kifelejtettem akkor.

2015. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Mi az hogy megunjuk? Akkor ha tönkre megy... Vagy ha lejár a hűség és ingyen hozhatunk ki másikat.
2015. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" Vagy ha lejár a hűség és ingyen hozhatunk ki másikat."


:D :D :D

Mégis mikor volt utoljára normális díjcsomaggal ingyen telefon? 5 éve kb...

A 12-14 ezres díjcsomaggal ingyen elviheted konstrukcióban a díjcsomaggal kifizeted a telefon többszörösét is, így az nem játszik...

2015. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kérdező.. ***** válasza:

Én eddig 2 évente cseréltem telefont azért mert középkategóriás telefonom volt ami hát 2 év után elavult és ráadásul samsung.Az első egy samsung gt-s5230 utána egy galaxy ace és most nexus 5 amit 2-3 évre tervezek.


16\F

2015. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kérdést nem igazán tudom értelmezni. Nem azért szoktam cserélni telefont mert szimplán megunom, hanem vagy műszaki okok miatt, vagy nagy mértékű elavultság miatt.

Pl a laptopomat se cserélem le csak azért mert megunom. (Pedig már itt lenne az ideje, mert 10 éves lesz lassan...) Elköltözni sem azért szoktam, mert megunom a lakást.


Nekem eddig ezek voltak:


2001-2003: Ericsson A2618s, 19.900-ért vettem Telekom (akkoriban Westel) függő kártyásan. Legelső telefonom vaol, ekkor még nagy újdonság volt. A Nokia 3210-esek már kifutóban voltak, a 3310 volt a nagy "mindent tudó" slágertelefon. Emlékszem mekkora szám volt, hogy a monokróm kijelzőn meg tudott jeleníteni valami kis kezdetleges grafikát. De a 40.000-et sajnáltam rá. Akkor az nem kevés pénz volt.

2003-ban az akku csatlakozója kiszakad a helyéből. Szervizben visszarakni nem tudták. Mivel a garancia már lejárt, azt javasolták vegyek egy újat.


2003-2006: Ericsson R600, kártyás, Westel. Ezt már a saját egyetemi ösztöndíjamból vettem szintén 19.900-ért. Ekkor elég jó telefonnak számított. Igaz hogy még monokróm volt a kijelzőse, de változtatható volt a háttérvilágítás. Nem csak a szokványos zöld volt. És már rendelkezett GPRS adatkapcsolati lehetőséggel.

Ez tulajdonképpen a mai napig megvan, működőképes, csak az akkuja purcant ki, illetve a burkolat borzasztóan lekopott. így mivel 3 évvel ksőbb már nagyságrendekkel jobb telefonokat lehetett kapni, úgy gondoltam egy csere belefér.


2006-2012: SonyEricsson K700i, 29.900Ft-ért. Ez már egy modern telefon volt. Színes kijelző, letölthető javas-s alkalmazások, VGA-kamera, web-böngésző, mp3-lejátszó, FM-rádió, bluetoth, infraport, stb. Emlékszem, a város is tele volt plakátolva annak idején a reklámjával, illetve a tévében is ment: "Felőelm telefon, felőled kamera" szlogennel.

Ezt nagyon sokáig, 6 évig használtam és nagyon nagyon szerettem. Tulajdonképpen minden igényemet ki is elégítette. Csak aztán ahogy telt az idő és jöttek az újabbnál újabb telefonok, kevés volt a fix 42MB memória, hiányzott a wifi, a kamera is szemcsés képeket csinált, bejött az Android. Szóval szép lassan elavult.


2012-2014: Samsung S5660, alias Galaxy Gio. Megtetszett az akkor még újdonságnak számító Android rendszer. Ekkor már dolgoztam is, volt saját fizetésem, úgyhogy beruháztam egy ilyen már kártyafüggetlen készülékre 39.900Ft-ért.

Ezzel tulajdonképpen csak az volt a bajom, hogy az alkalmazásoknak egyre nagyobb volt a memóriaigénye, a telefon meg mindig reklamált, hogy kevés a szabad memória. Sok újabb alkalmazással már nem is kompatibilis a rajta futó 2.3-as Droid. De a végső dolog az volt, hogy borzasztó lassú, fagyogat.Ha egy busz menetrendet meg akartam nézni, kb egy percig gondolkodott rajta, míg megnyitotta. Úgyhogy hirtelen felindulásból vettem egy új telefont. Egyébként telefonálásra, pár alkalmazás futtatására ma is tökéletesen alkalmas.


2014 december - : Nokia Lumia 925.

Ennek a készüléknek az egyik bemutató darabját már nyáron nézegettem az egyik üzletben. De akkor még 100.000Ft-ot sokalltam volna érte.

Míg most év vége felé volt egy akció kártyafüggetlenül 60k-ért. Ennyit úgy gondoltam megér. Gyonyörű, minőségi anyagokból összerakott telefon. A tudása is nekem megfelel. A WP rendszer nekem nagyon bejött. Sokkal jobbnak, gyorsabbnak, praktikusabbnak érzek bizonyos megoldásokat, mint annó a Droidon. Úgyhogy egyelőre ez van. Amíg tönkre nem megy, vagy nagyon nagy mértékben el nem avul, addig használom.


32/F voltam.

2015. jan. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem rég hoztunk ki vodátol egy POP c7-es teljesen ingyen, anyámnak kb 6 éve van meg az előfizus telefonja, amin 2 év után lejárt a hűség, de 4 éven keresztül mindig fizettük az előfizetést. Így most 2 évvel meghosszabbították.
2015. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Telefon az csak egy eszköz, ami arra szolgál, hogy netezhessek meg csinálhassam amit akarok, így nem érdekel maga a telefon, ami a kijelzőn megjelenik annak meg semmi köze a telefonhoz.


Persze az újdonság varázsa elején még jó meg minden, aztán mondhatni "megunja" az ember, de ez nem jelenti azt, hogy már nem tetszene vagy lecserélném, amíg bírja amit bírnia kell addig biztos nem cserélem le.


20/F

2015. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!