Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 530 vélemények?...

Nokia Lumia 530 vélemények? Első telefon.

Figyelt kérdés

Karácsonyra egy nokia lumia 530-at kaptam (vagyis jan. 6-án kapom meg, de karácsonyi ajándékként).

Mi a véleményetek róla?

Főleg zenét hallgatni, képeket készíteni, videózni,netezni és játszani szeretnék rajta (félig-meddig ebben a sorrendben).



2015. jan. 1. 17:50
 1/8 anonim válasza:
Kép és videokészítésre egyáltalán nem jó. egy fixfókuszos telefon. nekem is ilyenem van.
2015. jan. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kamerája nem valami jó, játszani szintén kicsit körülményes lesz vele. De zenére és netre egy jó készülék. Első telefonnak pont jó.
2015. jan. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kb milyen képeket csinál? Feltudnátok tölteni egy képet, vagy linkelni?


Egyéb dolgokban milyen? Pl gyorsaság? Vagy a wp81 op.rendszer mennyire hátrány az androiddal szemben?

2015. jan. 1. 17:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Először is olvasd el a mobilaréna tesztjét(ott minden részletesen le van írva+képek). Egyébként ez jelenleg kb 20 ezer ft környékén van és habár sajnos az 530 visszalépést jelent az 520-hoz képest(bár a hamarosan érkező 540 nagyon ígéretes szóval érdemes lenne kivárni... bár az ára az biztos hogy nem 20 k lesz), de még mindig jobb mint a hasonló árkategóriájú Androidos telók amin csak szenved az Android(mert ennyi pénzből nemigen jön ki olyan hardver ami megfelel a mostani minimális követelményeknek/ha nem számítjuk a kínai 1-szer használatos hulladékokat/)
2015. jan. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Olcsó telefon, olyan is, ezzel tisztában kell lenni.


Amiket én tapasztaltam kibontás után:

Oldalsó gombok olcsó recsegősek, fülhallgató, usb kábel nincs hozzá, micro sd szintén nincs hozzá. Belső tárhely meg éppen elég ha felrakod a fontosabb appokat.


Nincs beépített iránytű, a gps sem mindig túl pontos, a hátlap meg kb egy hónap után kopik, karcolódik. FM rádió nagyjából semmi csatornát nem fogott mikor vonaton utaztam, korábbi X8-am simán vette az adókat.


A kamera semmi extra, olyan mint bármelyik olcsó telefonban, el lehet vele kattintgatni, de minőségi képeket ne várj tőle, főleg ne szürkületben. Led villanó meg ugye nincs. Ami számomra érthetetlen, hogy egy külső kamera gombot odabiggyeszthettek volna a telefonra, mert így szelfit baromi nehéz csinálni hogy vaktában taperolom a képernyőt.


Ja, még amit észrevettem, hogy nagyobb méretű pdf fájlokat nem bírt megnyitni.


Videózás szempontjából sem az igazi, csinálni nem csinál különösebben jókat, lejátszani meg kisebb felbontású videókat, filmeket lehet. De youtube netről egész használható.


Programok szempontjából a beépítettek egész hasznosak, bár videó lejátszásra nem nagyon találtam használhatót, csak 1 fizetőst.


Ja, és még észrevétel, esős napon használhatatlan, a képernyőre esik 2 csepp eső, és már nem érzékeli az ujjam, korábbi telómmal ilyen sosem volt.


És a képernyő megvilágítása is elég igénytelen, felül látszik ahogy befénylik, vagy hogy mondjam, de meg lehet szokni.


Játszani nem tudom mennyire lehet rajta, de valahogy nekem sosem sikerült a letöltött appokat installálni, felrakni, megvan a módja pedig, csak elég körülményes, áruházban meg ugye a jobb dolgok fizetősek.


De hogy ne csak rosszat írjak róla, alapvetően 1 töltéssel elvan 1-2-3 napig, a rendszer stabil és gyors, nem akad, nem lassul, netezni lehet vele, zenét is tudsz hallgatni, meg tulajdonképpen amire kell arra használható.


Meg az árát megéri, szimplán tisztában kell vele lenni, hogy ez nem egy iphone szint, de még csak nem is középkategória.

2015. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy nem fogom vele megváltani a világot.

A fontosabb appok alatt mit értesz?

Bocs, mint mondtam első okostelefon :D

2015. jan. 1. 20:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én első telóm az 520 volt. Én nagyon szeretem a mai napig. Nyilván van szebb, jobb telefon, de ilyen árban ez a legjobb választás. Vehetnél vmi full kínai telót, amire ráirnak minden jót, h mi van benne, de megbánnád, mert használhatattlan lenne,akadna,fagyna, elromlana. Ez legalább nem akad, ergo telefonálni, zenéthalgatni, böngészni nem lesz rajta szenvedés..:)

A játékokat is fogja vinni, nyílván nem a legdurvább csúcsjátékokat. Kamera meg hát fixfókuszos, de egy 40-50e körüli teló sem világmegváltó fotós.

Ha még nem vettétek meg, akkor ha van hasonló árban az 520 akkor azzal jobban jársz a kamera terén, de első okostelefonnok szerintem nem rossz ez sem.:)

2015. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Az 520 mondjuk elvileg egy picivel magasabb kategória, ez is csalóka benne. Némileg jobb minőség, kamera, és erősebb gpu van benne.


Visszatérve úgy értettem hogy a főbb dolgokra simán használható, ha nem is világbajnok, de amire felsoroltad azért alap szinten jó.

2015. jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!